رویکرد وزارت صمت، خصوصی می شود

عصر معدن- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ظرفیت تولید فولاد در دولت تدبیر و امید از ۱۲۲ به بیش از ۲۰۰ میلیون تن رسیده و این افزایش ۸۰ میلیون تنی بیانگر همت مهندسان و متخصصان کشور است.;

رویکرد وزارت صمت، خصوصی می شود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایرنا، محمد شریعتمداری عصر شنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه کنستانتره و گندله مجتمع صنعت و معدن ذوب آهن جنوب شرق ایرانیان سیریز زرند افزود: 110 میلیون تن زنجیره فولاد با عملکرد 70درصد در دست اجرا است و امروز ما در تولید آهن اسفنجی در جهان بدون اغراق حرف اول را می زنیم.

  وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه کنستانتره و گندله مجتمع صنعت و معدن ذوب آهن جنوب شرق ایرانیان تصریح کرد: مقدمات آغاز بهره برداری از این واحد را ظرف 6 ماه آینده شاهد خواهیم بود و این خبری مسرت بخش است.
  وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: ایجاد ارزش افزوده بیشتر،‌ بهره برداری بیشتر از منابع طبیعی، اشتغال و به کارگیری ابتکار و خلاقیت جوانان در عرصه های گوناگون کار و تولید از نتایج اجرای چنین طرح هایی است.

  وی با اشاره به انتخاب صنعتگران بخش خصوصی به عنوان مشاوران صنعتی و معدنی در وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت گفت: کار در بخش خصوصی با دقت و کیفیت ارزان تر از کار در دولت است.

  شریعتمداری اظهار داشت: انتخاب من در واگذاری امور به بخش دولتی یا غیردولتی حتما بخش غیر دولتی است مگر در جایی که بخش غیر دولتی ریسک بالایی داشته باشد یا به دلیل محرومیت منطقه، بخش خصوصی علاقمند باشد در کنار بخش دولتی یا با مشارکت آن حضور یابد.

  وی تاکید کرد: اگر این 2 فاکتور مهم نباشد و بخش خصوصی آمادگی حضور داشته باشد قلمم به سمت واگذاری و دولتی کردن اقتصاد ایران نمی چرخد.
  وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: دولت مسئولیت تامین امنیت کشور، سیاست خارجی، سیاستگذاری در عرصه های گوناگون و ایجاد انگیزه و تشویق بهتر را بر عهده دارد و این بهتر است تا اینکه دولت را متصدی امور کنیم.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز گفت: کارخانه کنستانتره و گندله مجتمع صنعت و معدن ذوب آهن جنوب شرق ایرانیان سیریز زرند در زمینی به مساحت 50 هکتار و با ظرفیت یک میلیون تن توسط بخش خصوصی اجرا می شود.
  محمدحسینی نژاد افزود: 800 میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و 15 میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی برای این طرح پیش بینی شده که با اجرای آن 300 نفر اشتغالزایی انجام می شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار