ساز ناکوک طلا در سال آینده

عصر معدن- انتظار می‌رود تولید طلای جهانی در سال میلادی آینده ثابت بماند و در حالی که یک شرکت تحقیقاتی کاهش نیم درصدی تولید را پیش‌بینی کرده است، یک شرکت دیگر انتظار دارد میزان تولید کمتر از نیم درصد رشد کند.;

ساز ناکوک طلا در سال آینده
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرمعدن» به نقل از ایسنا، تیم GFMS در رفینیتیو پیش‌بینی کرده تولید طلا از 3281.7 تن در سال 2018 به 3265.5 تن در سال 2019 کاهش پیدا خواهد کرد که به منزله کاهش نیم درصدی تولید خواهد بود.
  اما شرکت مشاوره "متالز فوکوس" انتظار دارد تولید معدنی طلا در سطح جهانی 0.2 درصد در سال 2019 رشد کرده و به 107.6 میلیون اونس بالغ شود.
  شرکت GFMS انتظار دارد تولید معدنی طلا در آفریقا، استرالیا-اقیانوسیه و اروپا رشد کند اما تولید در آسیا، آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی افت پیدا می‌کند.
  با این حال احتمال دارد ابهامات سیاسی و ناآرامی و همچنین چالش‌های دادگاهی بر تولید در آمریکای جنوبی به خصوص آرژانتین تاثیر بگذارد. به عنوان نمونه، در اکتبر دادگاه محیط زیستی شیلی به شرکت "بریک گلد" دستور داد بخش شیلیایی پروژه پاسکوا-لاما را تعطیل کند. آمریکای جنوبی، منطقه‌ای است که GFMS انتظار دارد تولید طلای آن در سال آینده بزرگترین درصد تغییرات را داشته باشد و 2.6 درصد کاهش تولید این منطقه را پیش‌بینی کرده که تا حدودی به دلیل افت عیار سنگهای معدنی استخراج شده در شیلی و بولیوی است.
  بر اساس گزارش کیتکونیوز، همچنین GFMS میانگین هزینه معدنکاری هر اونس طلا در سال میلادی آینده را 850 تا 900 دلار برآورد کرده که نسبت به 845 دلار در سال 2014 اندکی افزایش نشان می‌دهد.
  پیش از این شرکت تحقیقات بازار "فیتچ سولوشنز" در گزارشی پیش‌بینی کرده بود تولید جهانی طلا از 104 میلیون اونس در سال 2018 به 115 میلیون اونس تا سال 2022 رشد می‌کند و میانگین رشد تولید سالانه 2.6 درصد خواهد بود و قیمت هر اونس به 1275 دلار در سال 2018 و 1400 دلار تا سال 2022 بالغ می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار