نزول قیمت در انتظار فلزات گران‌قیمت

عصر معدن- در هفته‌ گذشته، روند قیمتی نقره در بازارهای جهانی با نوسان همراه بود اما به طور کلی نقره روندی نسبتا نزولی داشت.;

نزول قیمت در انتظار فلزات گران‌قیمت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از گروه تحلیلی کارگزاری سی ولکس، طی هفته ای که گذشت، روند قیمتی نقره از میانگین 14.3150 دلار به ازاء هر اونس در تاریخ در تاریخ 24 ماه سپتامبر سال 2018 میلادی، به میانگین قیمت  14.3050 دلار به ازاء هر اونس در تاریخ 28 ماه سپتامبر سال میلادی جاری، معامله شد.
  همچنین در این بازه زمانی طبق گزارش رویترز، بهای نقره فیوچر تحویل ماه دسامبر 2018 میلادی، در بازار بورس فلزات نیویورک با 0.26 درصد رشد طی هفته قبل، به قیمت 14.5500 دلار به ازای هر اونس در روز جمعه رسید.
  به نظر می‌رسد خواص پرکاربرد بودن فلز گرانقیمت نقره در صنایع مختلف، و همچنین ارزان تر بودن قیمت فلز نقره نسبت به طلا، علاوه بر امتیاز نقره که مامنی امن برای سرمایه‌گذاری در شرایط بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی به شمار می‌رود، همواره عاملی می باشد که اقبال سرمایه گذاران به خرید نقره را در بازارهای جهانی به همراه داشته است، و همین امر نیز آینده قیمتی این فلز ارزشمند را در بازارهای جهانی تحت تاثیر خود قرار داده، و می‌دهد.
  تحلیل تکنیکال نقره
  با توجه به شواهد ملاحظه شده در تحلیل تکنیکال، به نظر می‌رسد که روند بلندمدت نقره صعودی خواهد بود. در هفته گذشته در بازارهای جهانی، روند قیمتی نقره نسبتا نزولی بود و برای هفته آینده نیز، این پیش‌بینی وجود دارد که با احتمال زیادی این فلز گرانقیمت روندی نزولی داشته باشد.
  در این صورت اگر روندی نزولی داشته باشد، با عبور کردن از نزدیکترین ساپورت مهم خود که 14.3000 دلار است، احتمال اینکه‌ تا خط حمایت تاریخی و مهم  14.0000 دلار به ازای هر اونس نیز نزول یابد، وجود دارد.
  در غیر اینصورت، چنانچه نقره بخواهد فلز گران قیمت نقره بخواهد روندی افزایشی داشته باشد، با عبور از نزدیکترین مقاومت خود یعنی 14.5000 دلار، با احتمال زیادی تا سطح مقاومتی مهم و تاریخی 15.000 دلار به ازاء هر اونس نیز افزایش خواهد یافت. 
  در همین حال با توجه به اتفاقات اخیر و چنانچه اتفاق غیر منتظره‌ای رخ ندهد، به نظر می‌رسد نقره در این هفته روندی نزولی داشته باشد، هرچند که ممکن است در این بین با نوساناتی نیز همراه شود. این در حالی است که شواهد موجود در تحلیل تکنیکال نیز از این مسئله حمایت می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر