معاون وزیر صنعت:

تراز تجاری بخش معدن، پارسال به ۴ میلیارد دلار رسید

عصر معدن- معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: تراز تجاری بخش معدن در سال گذشته با جهش پنج میلیارد دلاری نسبت به سال ۹۱ به حدود چهار میلیارد دلار رسید.;

تراز تجاری بخش معدن، پارسال به ۴ میلیارد دلار رسید
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از ایرنا، جعفر سرقینی در سی و هفتمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در محل این اتاق، افزود: تراز تجاری بخش معدن در سال 91 منفی یک میلیارد دلار بود که با سیاست‌گذاری های صحیح دولت، برنامه ریزی و حمایت از معدن کاران و صنعتگران به چهار میلیارد دلار در پایان سال گذشته ارتقا یافت.
  وی ادامه داد: در بخش صنعت فولاد و صنایع معدنی نیز در چهار سال گذشته 75 میلیون تن به ظرفیت زنجیره فولاد کشور اضافه شد که این دستاورد، بدون برنامه‌ریزی، حمایت و سرمایه‌گذاری امکان پذیر نبود.
  وی یادآور شد: دستیابی به رکورد 195 میلیون تنی ظرفیت زنجیره فولاد کشور و روند افزایشی تولیدات معدن و صنایع معدنی (به جز سیمان و مصالح ساختمانی که کاهشی بودند) در سایه برنامه ریزی دولت حاصل شد.
  بررسی آمارنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت، از تولید 19 میلیون و 77 هزار و 700 تن فولاد خام در کشور در 11 ماه سال 1396 و رشد 11.5 درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال 1395 حکایت دارد.
  به گفته مهدی کرباسیان رئیس هیات عامل ایمیدرو، صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در 11 ماه پارسال به هشت میلیارد و 500 میلیون دلار رسید که 20 درصد کل صادرات کشور و نزدیک به پنج تا 6 درصد تولید ناخالص داخلی را شامل می شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار