سعدمحمدی مطرح کرد:

ایمنی معادن، نیازمند سیستمی منسجم است

عصر معدن- قائم مقام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ، ایمیدرو در همایش (HSEE) ممیز عملکرد اظهار کرد: تدوین دستورالعمل های مشخص، نظارت های مداوم و صحیح و به ویژه توجه به مقوله آموزش از جمله عوامل موثر در تحقق برنامه های بخش ایمنی معادن است.;

ایمنی معادن، نیازمند سیستمی منسجم است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» اردشیر سعدمحمدی با بیان این مطلب  افزود: در بحث ایمنی معادن، ما نیاز مبرم به سیستمی منسجم داریم.
  وی با بیان اینکه محوراصلی برنامه ها در بخش ایمنی توجه به مقوله آموزش است، اظهار کرد: یکی از مهم ترین مباحث در حوزه ایمنی در دنیا افزایش آموزش هدفمند است که باید مورد توجه مدیران این حوزه قرار گیرد.
  سعدمحمدی ادامه داد: ساختار صحیح در روند فعالیت های معدنی دیگر موضوع کلیدی در بخش ایمنی محسوب می شود. اگر برنامه اکتشافی صحیح نباشد، به طور قطع طراحی دارای ایراداتی بوده و به تبع آن پیمانکار دچار خطا شده است.
  وی افزود: بنابراین نظارت های مداوم و صحیح در بحث ایمنی ضروری است. یک سیستم منسجم برای حوزه ایمنی لازم و ضروری است.
  قائم مقام ایمیدرو ضمن اشاره به ارزش نهادن به حوزه HSEE در مجموع های معدنی کشور گفت: توجه مدیران مجموعه ها به مدیریت ایمنی ضرورتی انکار ناپذیر است چراکه این موضوع با جان انسان ها گره خورده است.
  بیشترین حوادث معدنی در کشورهای در حال توسعه
  به گفته سعد محمدی، تدوین دستورالعمل های مشخص و ارتقای بخش بازرسی در این حوزه ضرورت هایی هستند که باید در اولویت برنامه های مدیران قرار گیرد.
  وی با اعلام اینکه بیشتر حوادث معدنی در کشورهای در حال توسعه اتفاق می افتد اظهار کرد: 50 تا 60 درصد حوادث ناشی از کار در ایران مرتبط با بخش ساختمان است و در حوزه معدن و صنایع معدنی دنیا، چین بالاترین میزان مرگ و میر را دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر