غریب پور به مناسبت هفته دولت اعلام کرد:

تشکیل کنسرسیوم اکتشافات جدید ۳۰۰ هزار کیلومتر مربعی

عصر معدن- رئیس هیات عامل ایمیدرو از تشکیل کنسرسیوم اکتشافات جدید ۳۰۰ هزار کیلومتر مربعی خبر داد.;

تشکیل کنسرسیوم اکتشافات جدید ۳۰۰ هزار کیلومتر مربعی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایمیدرو، خداداد غریب پور که به مناسبت هفته دولت سخن می گفت، افزود: این سازمان علاوه بر برنامه اکتشاف در 340 هزار کیلومتر مربع مجوز مربوط به عملیات اکتشاف در 300 هزار کیلومتر مربع را اخذ کرده است.

  رییس هیات عامل ایمیدرو یادآور شد: طی سال های 93 تا 97 عملیات اکتشافات توسط ایمیدرو در وسعتی بالغ بر 270 هزار کیلومتر مربع انجام شد. همچنین پس از آن برنامه اکتشاف دیگری،‌ در محدوده 70 هزار کیلومتر مربعی از سال 97 تا ابتدای تابستان امسال کلید خورد.

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: سومین گام ایمیدرو در بخش اکتشاف، عملیات جدید در 300 هزار کیلومتر مربع است.

  غریب پور گفت: طبق توافقات صورت گرفته، تقسیم پهنه ها در اکتشافات جدید به شکلی خواهد بود که ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و یک کنسرسیوم متشکل از شرکت های بزرگ معدنی هر یک عهده دار اکتشاف در 100 هزار کیلومتر مربع خواهند بود.

  اکتشافات در مرز 640 هزار کیلومتر مربع

  وی با بیان اینکه با آغاز عملیات اکتشاف در این گستره، عملیات اکتشافات به بیش از 640 هزار کیلومتر مربع خواهد رسید، افزود: کنسرسیوم اکتشافات جدید تشکیل شده است و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این کنسرسیوم بخش خصوصی انتخاب شدند.

  همکاری با سازمان های اتمی، فضایی و زمین شناسی

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تعامل ایمیدرو با دیگر سازمان ها در اجرای هر چه بهتر برنامه های اکتشافی، گفت: امضا تفاهم نامه و همکاری با سازمان های انرژی اتمی، فضایی و زمین شناسی به منظور تسریع برنامه های اکتشافی مورد توجه قرار گرفته است.

  مشارکت با بخش خصوصی

  غریب پور با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و تسهیل امور برای فعالان این بخش از اقتصاد در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: ایمیدرو بیشترین حجم عملیات اکتشاف را آغاز کرده است و برای دستیابی به اهداف اعتقاد به مشارکت با بخش خصوصی دارد.

  رئیس هیات عامل ایمیدرو با ابراز خرسندی از افزایش میزان اثرگذاری معدن و صنایع معدنی در اقتصاد کشور عنوان کرد: امیدوار هستیم با اکتشافات جدید و تامین خوراک مورد نیاز کارخانه ها، تولید محصولات معدنی بیش از پیش شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر