«D۱۹» در انتظار پاسخ انرژی اتمی

عصر معدن- مدیر مجتمع معدنی چادرملو درخصوص آنومالی d۱۹گفت: مجوز برای مطالعات اکتشافی از سازمان محیط زیست گرفته شده اما باید از سازمان انرژی اتمی نیز استعلام گرفته شود.;

«D۱۹» در انتظار پاسخ انرژی اتمی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲:۰۰

  سید محمد ابریشمی در گفت و گو با «عصرمعدن»  با بیان این مطلب در ادامه افزود:کارهای مربوط به استعلام از سازمان انرژی اتمی گرفته شده و امید است در ماه جاری مجوز و استعلام آن را بگیریم، بعد از آن نیز باید استعلام منابع طبیعی گرفته شود، سپس پروانه اکتشاف به نام شرکت دشت یوز دره انجیر صادر و سپس برای اکتشاف اقدام شود.
  وی اظهارکرد: البته ما آنچه که جزو کارهای اکتشافی بدون تخریب بوده را انجام دادیم که شامل تهیه نقشه توپوگرافی انجام شده تا زمانی که بخواهیم کارهای ژئوفیزیک را انجام دهیم یک گام جلو باشیم. در واقع ما منتظر مجوز سازمان انرژی اتمی هستیم تا کار خود را ادامه دهیم.
  مدیر مجتمع معدنی چادرملو در ادامه سخنانش درخصوص طرح های در دست اجرا و افتتاح شرکت معدنی و صنعتی چادرملو نیز گفت: طرح احیای مستقیم یکی از مواردی است که امید می رود بهره‌برداری از آن تا آخر این ماه یا ماه بعد انجام شود. طرح نیروگاه خورشیدی نیز در دستور کار قرار گرفته و مقدمات آن در حال انجام است.
  ابریشمی ادامه داد: یکسری دیگر از طرح‌ها برای توسعه گندله سازی، همچنین در اختیار گرفتن معادن جدید در منطقه از طریق مزایده نیز از دیگر برنامه های چادرملو است. همچنین طرح انتقال آب نیز که پروسه آن در حال اجرا بوده و امید می رود طی زمان پیش بینی شده به منطقه ویژه اقتصادی فولاد یزد برسد.
  وی درباره اینکه تحریم ها تا چه اندازه می تواند در روند کاری این شرکت تاثیرگذار باشد نیز گفت: به طور مستقیم روی روند کاری چادرملو تاثیر ندارد اما از موقعی که از نظر بانکی نتوان هیچگونه انتقالی انجام داد قائدتا بخش هایی که هنوز نتوانستیم برایشان مهندسی معکوس انجام دهیم و آن را بومی سازی کنیم در زمینه تامین قطعات و تجهیزات آنها دچار مشکل خواهیم شد که خود مشکل عمده ای است مگر اینکه  سوئیفت اروپایی راه بیافتد و بتوانیم با اروپا مراوده داشته باشیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات