آنومالی "D۱۹" تنها برای چادرملو نیست

عصر معدن- مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو درباره بهره برداری از واحد احیای مستقیم این مجتمع گفت: کارهای مربوط به افتتاح و بهره برداری از واحد احیای مستقیم در حال انجام است و تاخیری که برای راه اندازی آن وجود داشته به دلیل درگیری ما با مسائل گمرک بوده است.;

آنومالی "D۱۹" تنها برای چادرملو نیست
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷:۰۰

  محمود نوریان در گفت وگو با پایگاه خبری «عصرمعدن» با بیان این مطلب در ادامه افزود: به دلیل قوانین جدید تعریف شده، تجهیزات وارد شده از گمرک ترخیص نشده بود اما اکنون این مسائل حل و تمامی تجهیزات و وسایل وارد کارگاه شده و به سرعت در حال نصب و راه اندازی آنها هستیم.
  یکی دیگر از مواردی که بارها از سوی مدیران این مجتمع مطرح شده کمبود ماده اولیه برای واحدهای فرآوری چادرملو است.
  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در این خصوص به خرید معدن سنگ‌آهن برای تامین مواد اولیه برای واحدهای صنایع معدنی این مجتمع اشاره داشت و گفت: خرید یک معدن سنگ آهن در استرالیا در دستور کار قرار گرفته که قرار است به صورت مشترک با شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و فولاد هرمزگان و یکی از شرکت های بخش خصوصی خریداری شود.
  به گفته نوریان، ذخیره این معدن قابل قبول است و باید اقدامات اکتشافی روی معدن انجام شود.
  مدتی پیش خبرهای مختلفی درخصوص اینکه انجام فعالیت اکتشافی روی آنومالی D19 از سوی محیط زیست و سازمان انرژی اتمی متوقف شده، منتشر شد. نوریان در این باره نیز اظهار کرد: آنومالی D19تنها به نام به چادرملو نیست و مشترک با سنگ آهن مرکزی است و سازمان محیط زیست نیز تمامی مجوزها را برای اکتشاف  به چادرملو داده است.
  وی افزود: سازمان انرژی اتمی نیز مانع فعالیت اکتشافی در آنومالی D19  نشده و طی صحبت‌های انجام شده قرار بر این شد که اگر با مواد رادیو اکتیو برخورد کردیم آنها را در جریان بگذاریم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
   آخرین اخبار