آنومالی "D۱۹" تنها برای چادرملو نیست

عصر معدن- مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو درباره بهره برداری از واحد احیای مستقیم این مجتمع گفت: کارهای مربوط به افتتاح و بهره برداری از واحد احیای مستقیم در حال انجام است و تاخیری که برای راه اندازی آن وجود داشته به دلیل درگیری ما با مسائل گمرک بوده است.;

آنومالی "D۱۹" تنها برای چادرملو نیست
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷:۰۰

  محمود نوریان در گفت وگو با پایگاه خبری «عصرمعدن» با بیان این مطلب در ادامه افزود: به دلیل قوانین جدید تعریف شده، تجهیزات وارد شده از گمرک ترخیص نشده بود اما اکنون این مسائل حل و تمامی تجهیزات و وسایل وارد کارگاه شده و به سرعت در حال نصب و راه اندازی آنها هستیم.
  یکی دیگر از مواردی که بارها از سوی مدیران این مجتمع مطرح شده کمبود ماده اولیه برای واحدهای فرآوری چادرملو است.
  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در این خصوص به خرید معدن سنگ‌آهن برای تامین مواد اولیه برای واحدهای صنایع معدنی این مجتمع اشاره داشت و گفت: خرید یک معدن سنگ آهن در استرالیا در دستور کار قرار گرفته که قرار است به صورت مشترک با شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و فولاد هرمزگان و یکی از شرکت های بخش خصوصی خریداری شود.
  به گفته نوریان، ذخیره این معدن قابل قبول است و باید اقدامات اکتشافی روی معدن انجام شود.
  مدتی پیش خبرهای مختلفی درخصوص اینکه انجام فعالیت اکتشافی روی آنومالی D19 از سوی محیط زیست و سازمان انرژی اتمی متوقف شده، منتشر شد. نوریان در این باره نیز اظهار کرد: آنومالی D19تنها به نام به چادرملو نیست و مشترک با سنگ آهن مرکزی است و سازمان محیط زیست نیز تمامی مجوزها را برای اکتشاف  به چادرملو داده است.
  وی افزود: سازمان انرژی اتمی نیز مانع فعالیت اکتشافی در آنومالی D19  نشده و طی صحبت‌های انجام شده قرار بر این شد که اگر با مواد رادیو اکتیو برخورد کردیم آنها را در جریان بگذاریم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات