کاهش ۹.۵ درصدی تولید قلع در چین طی ۱۱ ماه ۲۰۱۹

عصر معدن- تولید قلع در چین طی ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹.۴۸ درصد کاهش نشان می دهد.;

کاهش ۹.۵ درصدی تولید قلع در چین طی ۱۱ ماه ۲۰۱۹
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، میزان تولید قلع در چین طی 11 ماه نخست سال جاری میلادی به 129هزار و 647 تن رسید که حاکی از افت 9.48 درصدی (13هزار و 579 تن) نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی است. این در حالی است که میزان تولید این ماده معدنی نیز در نوامبر 2019 میلادی با افت 24.6 درصدی نسبت به ماه پیش از آن به 7 هزار و 520 تن کاهش یافت.

  علت این کاهش تولید تعطیلی کارخانه قلع یونان Yunnan (بزرگترین تولیدکننده قلع جهان) به منظور نصب تجهیزات جدید عنوان شده است. انتظار می رود با راه اندازی مجددد این کارخانه میزان تولید قلع تصفیه شده پس از سه ماه متوالی کاهش به ماهانه 10هزار تن افزایش یابد. این در حالی است که حتی برخی اسملترها نیز به دلیل تعطلات سال جدید چین تولید خود را متوقف خواهند کرد.

  طی سال 2018 میلادی بیش از 310هزار تن قلع در جهان تولید شد که چین با تولید 90 هزار تن از این ماده معدنی به عنوان برترین تولیدکننده قلع جهان به ثبت رسید. همچنین میزان ذخایر قلع در دنیا 4 میلیون و 700هزار تن است که از این میزان یک میلیون و 100هزار تن متعلق به کشور چین است.

  فلز قلع یکی از پر مصرف ترین فلزات در ساخت ترکیبات فلزی و آلیاژهای صنعتی است. در برابر فرسایش مقاوم بوده و در واکنش با هوا اکسید نمی شود به همین دلیل از فلز قلع به عنوان پوشش و ماده ترکیبی در بسیاری از سازه های فلزی استفاده می شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر