انجمن سنگ آهن ایران «شرکت سرمایه گذاری» تاسیس می‌کند

عصر معدن- دبیر انجمن سنگ آهن ایران از تشکیل یک شرکت سرمایه گذاری توسط این انجمن خبر داد.;

انجمن سنگ آهن ایران «شرکت سرمایه گذاری» تاسیس می‌کند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶:۰۰

  سعید عسکرزاده در گفت و گو با «عصرمعدن» درباره تشکیل شرکت سرمایه گذاری توسط اعضای این انجمن، اظهار کرد: بحث احداث یک شرکت سرمایه گذاری از مدت‌ها پیش و شاید از دوره های مختلف انجمن مطرح بوده و مورد بحث قرار گرفته است، اما در جمع بندی این نتیجه حاصل شد که «حق اعضای انجمن است تا یک مجموعه سرمایه گذاری داشته باشند» تا برای شرایط و امکاناتی که براساس ایده های انجمن و تشکل های معدنی ایجاد می‌شود، به عنوان شریک در  دستاوردهای آن سهیم باشند.
  وی ادامه داد: بدیهی است که انجمن نمی تواند کار اقتصادی انجام دهد یا اینکه مستقیم نمی‌تواند در موارد مطرحی ورود داشته باشد در نتیجه این اقدامات یا متوقف می شد یا اینکه مجموعه‌های بزرگ سرمایه گذاری وارد عمل می‌شدند در نهایت سهم اعضای انجمن به ویژه مجموعه های کوچک و متوسط بسیار ناچیز بود. شاید در بحث پهنه های اکتشافی به خاطر داشته باشید که مطرح کننده آن از ابتدا انجمن سنگ آهن بود و نهایت در کنسرسیومی که تشکیل شد جایگاه خاصی به اعضای کوچک و متوسط اختصاص نداشت و کنسرسیوم بین بزرگان انجمن شکل گرفت.
  عسکرزاده تصریح کرد: همچنین انجمن موضوع نهضت فرآوری معادن هرمزگان و بحث های مرتبط با سایر استان ها را مطرح کرد و در این باره نشست های خوبی شکل گرفت، اما جایگاه معادن و اعضای انجمن چندان در آن مشخص نیست. حال باتوجه به اینکه درتمامی این موضوع ها مجری نیستیم نگرانیم که نتیجه تمام این پیگیری ها و تلاش ها به استفاده یک الی 2  شرکت  بزرگ ختم شود.
  دبیر انجمن سنگ آهن ایران افزود: موارد دیگری از جمله انبارداری، توسعه بازار و حذف واسطه ها، منطقی شدن قیمت خرید از معادن و... نیز می دانید انجمن نمی‌تواند کار مستقیم انجام دهد.
  عسکرزاده با بیان این مطالب اظهار کرد: این موارد باعث شد تا تصمیم بگیریم یک شرکت سرمایه گذاری مستقل از انجمن تشکیل دهیم تا بتوانیم در کارهای بزرگ ورود داشته و از فرصت های موجود برای معادن کوچک و متوسط استفاده کنیم. این شرکت در بحث سهام هیچ محدودیتی نداشته و در حال حاضر اعضا به هر میزان که تمایل داشته باشند می‌توانند سهام این شرکت را خریداری کنند. البته یک شرکت تمایل داشت کل سهام را خریداری کند اما باید براساس اهداف مطرح شده باید شرکتی احداث شود که تعدد و تنوع سهام در آن الزامی باشد.
  وی تصریح کرد: هنوز اعضا هیات مدیره مشخص نشده است، درحال حاضر در مرحله ثبت نظر اعضا هستیم. با توجه به اینکه میزان آورده ابتدایی سهامداران برای هر سهم یک میلیون ریال است، تمامی اعضا حتی به میزان کم می توانند در این شرکت حضور داشته باشند.
  عسکرزاده این اقدام را یک اقدام کاملا ملی می داند و امیدوار است به سرعت بحث جمع آوری اطلاعات شرکت های علاقه مند به حضور در این مجموعه انجام و اولین جلسه هیات موسسان تشکیل شود.
  وی در پایان تاکید کرد: هدف اصلی این شرکت تعدد و تنوع سهام است و اگر غیر از این باشد اهداف سرمایه گذاری محقق نخواهد شد درنتیجه حتی اگر مجموعه های بزرگ نیز در این شرکت حضور داشته باشند باید تمامی اعضا و شرکت های مرتبط با سنگ آهن بتوانند از مزایای آن بهره مند شوند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر