سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت خبر داد:

آزادسازی برخی پهنه های معدنی فاقد مشکلات محیط زیستی و منابع طبیعی در استان یزد طی هفته های آینده

ابلاغ بسته برنامه ریزی واحدهای معدنی تا ۱۵ اسفندماه برای افق ۱۴۰۰

عصر معدن- سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت از آزادسازی برخی پهنه های معدنی فاقد مشکلات محیط زیستی و منابع طبیعی در استان یزد طی هفته های آینده خبر داد.;

آزادسازی برخی پهنه های معدنی فاقد مشکلات محیط زیستی و منابع طبیعی در استان یزد طی هفته های آینده
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از شاتا، اردشیر سعد محمدی در مراسم افتتاح نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی چادرملو که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام شد، با بیان این مطلب، افزود: آزادسازی و واگذاری پهنه ها و معادن حبس شده با همت و تدبیر وزیر صنعت، معدن و تجارت وارد مرحله اجرایی شده است.

  وی در ادامه با اشاره به برخی آمارها در حوزه سنگ آهن، یادآوری کرد: 175 میلیارد تن ذخایر سنگ آهن دنیا است که سالانه 2.5 میلیارد تن استخراج سنگ آهن است و سهم ما از استخراج سنگ آهن سالیانه 100 میلیون تن می باشد.

  سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در افق 1404 برای تولید 55 میلیون تنی فولاد به استخراج 160 میلیون تن سالانه سنگ آهن نیاز داریم.

  سعد محمدی گفت: میزان ذخایر سنگ آهن 3.3 میلیارد تن میباشد که تا 15 سال کفاف می‌دهد و در این راستا تکیه بر اکتشافات جدید برای تامین ذخایر حائز اهمیت است.

  وی همچنین بر ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاری در اکتشافات معدنی تاکید کرد.

  ابلاغ بسته برنامه ریزی واحدهای معدنی تا 15 اسفندماه برای افق 1400

  سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در ادامه بیان کرد: برای سال 1400 تمامی واحدها از نظر تامین گندله، کنسانتره سنگ آهن و تقسیم بندی شمش برنامه‌ریزی شده اند که این برنامه‌ریزی تا 15 اسفند ابلاغ خواهد شد.

  سعد محمدی تصریح کرد: در این راستا تکلیف تمامی واحدها برای تولید داخل، صادرات و تنظیم بازار مشخص شده است که واحدها بر اساس آن می‌تواند برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار