در هشت ماهه ۹۹؛

شمار پروانه‌های اکتشاف معدنی ۱۲.۵ درصد رشد یافت

عصر معدن- آمارپروانه های اکتشاف در مدت هشت ماهه امسال در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته با افزایش ۱۲.۵ درصدی به ۶۴۷ فقره رسید.;

شمار پروانه‌های اکتشاف معدنی ۱۲.۵ درصد رشد یافت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از ایرنا، برپایه جداول آماری وزارت صنعت، معدن وتجارت، شمار پروانه های اکتشافی هشت ماهه ابتدایی پارسال 575 فقره ثبت شده بود 

  براساس آمارهای مربوط به صدور پروانه اکتشاف معدنی در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش 8.7 درصدی به رقم 475 فقره رسید.

  جداول آماری وزارت صنعت، معدن وتجارت نشان می دهد که سال گذشته ( 1398 )تعداد 437 فقره پروانه اکتشاف معدنی در 6 ماه ابتدایی صادر شده بود.

  رشد گواهی کشف در هشت ماه 99

  آمار مورد بررسی نشان می دهد که شمار گواهی کشف صادره نیز در دوره این گزارش نسبت به مدت مشابه سال 98 از رشد 5.3 درصدی برخوردار شد. 

  تعداد گواهی کشف صادر شده در هشت ماهه امسال به رقم 339 فقره رسید، درحالی که در مدت مشابه سال گذشته برابر با 322 فقره ثبت شده بود.

  افزایش 5.9 درصدی پروانه بهره برداری معدن

  وزارتخانه مزبور در آمار خود از پروانه های بهره برداری معدنی در دوره هشت ماهه امسال، افزایش 5.9 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال را ثبت کرده که به رقم 410 فقره رسید.

  سال گذشته در دوره فروردین لغایت آبان ماه تعداد 387 فقره پروانه بهره برداری از معدن صادر شد.

  به گزارش ایرنا، ایران با کشف 68 نوع ماده معدنی از لحاظ تنوع ذخایر در بین 10 کشور جهان جای دارد و از نظر ذخایر شناسایی شده با 57 میلیارد تن که 37 میلیارد تن آن قطعی و بقیه احتمالی است در بین 15 کشور جهان قرار دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر