سهم ۲۰ درصدی بخش معدن در صادرات غیرنفتی

عصر معدن- رئیس خانه معدن ایران با اشاره به صادرات ۹ میلیارد دلاری سال گذشته گفت: این میزان صادرات ۲۰ درصد از درآمد‌های غیرنفتی کشور را شامل می‌شود و می‌تواند این سهم افزایش یابد.;

سهم ۲۰ درصدی بخش معدن در صادرات غیرنفتی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از میزان، محمدرضا بهرامن  اظهار کرد: در دوره اول تحریم‌ها و تحریم‌های یکسال اخیر شاهد هستیم که بخش معدن جایگاه خود را توانسته حفظ کند.

  رئیس خانه معدن ایران با بیان اینکه اقتصاد کشور ما اقتصادی نفتی است گفت: درآمد‌های نفتی خوبی داشتیم که می‌توانستیم آن‌ها را در زیرساخت‌ها هزینه کنیم که اینکار انجام نشده است.

  بهرامن تصریح کرد: یکی از مزیت‌های صنایع معدنی این است که می‌توانند صنایع داخلی را تامین و از خارج شدن ارز جلوگیری و در مقابل ارزآوری نیز داشته باشند.

  رئیس خانه معدن ایران با اشاره به صادرات 9 میلیارد دلاری سال گذشته گفت: این میزان صادرات 20 درصد از درآمد‌های غیرنفتی کشور را شامل می‌شود و می‌تواند این سهم افزایش یابد.

  وی خاطرنشان کرد: باید با نگاه به آینده پژوهی بتوانیم از منابع کشور استفاده کرده و آن را به عنوان یک مزیت در داخل کشور مطرح کنیم.

  بهرامن ادامه داد: باید تکنولوژی‌های نو را در بخش معدن داشته باشیم به دلیل اینکه ما را به بازار‌های مصرف نزدیک‌تر و ثروت‌های کشور را واقعی‌تر می‌کند.

  رئیس خانه معدن ایران اظهار کرد: ذخایر معدن در کشور به دلیل ساختار زمین شناسی یک ثروت، مزیت و نعمت است.

  وی با تاکید بر اینکه باید سرمایه گذاری‌ها در این بخش را افزایش دهیم گفت: با افزایش سرمایه گذاری‌ها و استفاده از تکنولوژی‌های نو، کشور‌های همسایه نیز بیش از پیش به مشتریان این بخش اضافه خواهند شد.

  بهرامن تاکید کرد: با همین ذخایر، خاورمیانه را برای همیشه نیازمند خود خواهیم کرد و باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

  رئیس خانه معدن ایران تصریح کرد: طی 10 ساله آینده به دلیل کاهش ذخایر معدنی و کاهش عیار سنگ‌های معدنی در دنیا تغییراتی در تکنولوژی بخش معدن را شاهد خواهیم و تکنولوژی‌های نو به میان خواهند آمد.

  وی ادامه داد: زمانی که تکنولوژی نو به کار گرفته می‌شوند اگر ما سرمایه گذاری‌های لازم را در این باره انجام ندهیم ممکن است از بازار‌های جهانی عقب بمانیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار