رییس پیشین سازمان نظام مهندسی معدن:

نظام مهندسی معدن نه جاسوس وزارت صنعت است نه وبال معدنکار

عصر معدن- رییس پیشین سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: این سازمان نه جاسوس وزارت صنعت، معدن و تجارت است و نه می خواهد وبال گردن معدنکار باشد؛ بلکه کمک حال بهره برداران است.;

نظام مهندسی معدن نه جاسوس وزارت صنعت است نه وبال معدنکار
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایرنا، «نادعلی اسماعیلی» شامگاه شنبه در آیین معارفه رییس جدید سازمان نظام مهندسی معدن افزود: سازمان نظام مهندسی معدن ایران، قانونگذار و بازوی بخش معدن است.
  وی که سه سال عهده دار مسوولیت سازمان نظام مهندسی معدن بود، افزود: بخش معدن بر پایه قانون سال 1377 دو بال دارد که یکی نظام مهندسی معدن و دیگری صندوق بیمه خدمات معدنی است که با انجام وظیفه آنها، بخش معدن موفق می شود.

  ** اصلاح قانون نظام مهندسی معدن ضروری است
  رییس جدید سازمان نظام مهندسی معدن ایران نیز در این آیین گفت: با توجه به فعالیت های امروز، باید قانون نظام مهندسی معدن اصلاح شود.
  «داریوش اسماعیلی» افزود: پیشنهادهای ارایه شده در این بخش تا آذرماه تقدیم می شود تا در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد.
  وی یادآوری کرد: یکی از بهترین راه های برخورد با فساد، هوشمندسازی سیستم ها و عزم جزم است که باید از خود آغاز کرده و به موازات آن در اداره های بخش معدنی پیش ببریم.
  اسماعیلی از اقدام های صورت گرفته در نظام مهندسی معدن به حاکمیت اصول فنی و کارشناسی مهندسی در بخش معدن و کمک به وزارت صنعت در انجام امور حاکمیتی و غیر حاکمیتی اشاره و تصریح کرد: دولت نمی تواند بخش حاکمیتی را به بخش خصوصی واگذار کند اما نظام مهندسی معدن به عنوان بازوی وزارتخانه در انجام امور حاکمیتی همراهی می کند.
  به گفته وی، سازمان نظام مهندسی معدن بیش از 37 هزار عضو دارد که در امور معدن، متالوژی، استخراج و دیگر حوزه ها تحصیل کرده اند و بیش از نیمی از آنان پروانه صلاحیت دارند.
  وی افزود: داشتن قانون ویژه از امتیازهای نظام مهندسی معدن بین مجموعه های بخش خصوصی است.
  «سهراب بهلولی قشقایی» نماینده ادوار پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی، نیز در این آیین تاریخچه ای از قانون های مربوط به معادن را دوره کرد.
  به گزارش ایرنا، آیین معارفه رییس جدید سازمان نظام مهندسی معدن شامگاه شنبه در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار