در نیمه نخست سال جاری محقق شد:

افزایش ۱.۳ تا ۸ درصدی تعداد مجوزهای صادر شده در بخش معدن کشور

عصر معدن- طبق گزارش وضعیت شاخص‌های صنعت، معدن و تجارت در شش ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۹ که توسط وزارت صمت منتشر شده است، تمامی مجوزهای معدنی صادر شده به لحاظ تعدادی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته‌اند.;

افزایش ۱.۳ تا ۸ درصدی تعداد مجوزهای صادر شده در بخش معدن کشور
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از ایسنا، براساس این گزارش در نیمه نخست امسال 472 فقره پروانه اکتشاف صادر شده است که در مقایسه با 437 فقره صادر شده در نیمه اول سال 1398، رشد هشت درصدی داشته است.

  پس از آن در شش ماهه اول امسال 309 فقره پروانه بهره‌برداری صادر شده است که افزایش 7.7 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است. در شش ماهه ابتدایی سال 1398 میزان صدور این مجوز معدنی 287 فقره بوده است.

  در نیمه ابتدایی سال 1398، معادل 239 فقره گواهی کشف صادر شد که در مدت مشابه امسال (1399) این تعداد به 242 فقره افزایش یافته و رشد 1.3 درصدی را ثبت کرده است.

  علاوه‌ براین در مدت شش ماهه نخست سال جاری سرمایه مجوزهای صادره برای گواهی کشف معادن که معادل هزینه صرف شده برای عملیات اکتشاف بوده است، رشد 35.7 درصدی داشته است. در پنج ماه اول امسال، نزدیک به 575 میلیارد ریال صرف عملیات اکتشاف شده است و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته حدودا 433 میلیارد ریال صرف شده است.

  میزان اشتغال به واسطه صدور پروانه‌های بهره‌برداری در این مدت (نیمه نخست سال 1399) تنها آمار نزولی این گزارش است. در مدت مذکور (شش ماهه ابتدایی امسال)  2541 نفر مشغول شده‌اند؛ در حالی که در مدت مشابه سال گذشته، میزان اشتغال در این حوزه 2598 نفر بوده است. بنابراین میزان اشتغال در این حوزه با افت 3.3 درصدی نسبت به سال گذشته روبرو شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات