امید فعالان فولاد به بهبود شرایط بازار

عصر معدن- بازار فولاد جهانی در بیم و امید به سر می برد و فولادسازان چینی قیمت محصولات طویل صادراتی خود را بدون تغییر حفظ کرده اند و این امر گویای امید در شرایط ضعف فروش فعلی است.;

امید فعالان فولاد به بهبود شرایط بازار
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن»  به نقل از کانال تلگرامی کیوان جعفری طهرانی، بازار فولاد جهانی در بیم و امید به سر می برد و در چین بهای بیلت داخلی تانگشان 100 یوان این هفته کاهش داشت و به 3400 یوان در تن رسید ولی اکثر تولیدکنندگان چینی که در حال مذاکره برای تحویل های نوامبر محصولات طویل صادراتی هستند قیمت های خود را بدون تغییر و بالا نگاه داشتند که گویای امید در شرایط ضعیف فروش فعلی است.

  در منطقه GCC تقاضا برای میلگرد در تمامی بازارها به غیر از عربستان ضعیف است. بهای بیلت این منطقه به حدود 450 دلار افزایش داشته است. یک محموله بیلت هند 445 دلار تحویل عربستان سعودی فروخته شد.

  در امارات به دلیل ضعف تقاضای داخلی،  عمده فروشندگان با موجودی انبار بالا، قیمت ها را کاهش دادند ولی پیشنهادات فولادسازان بعد از افزایش آخر ماه قبل ثابت بود.

  میلگرد امارات استیل 498 دلار درب کارخانه، میلگرد داخل عربستان 587 تا 613 دلار و میلگرد ترکیه 455 دلار فوب ارزیابی شده است.

  بهای بیلت ویتنام با افزایش به 455 دلار فوب رسیده است ولی سطوح عملیاتی برای تحویل نوامبر و دسامبر 450 دلار فوب بود.

  تقاضای واردات چین کم شده و عرضه بیلت ویتنام نیز محدود است چراکه قیمت بیلت داخلی چین برای فولادسازان جذاب تر بود.

  بیلت CIS تحت فشار افزایش قیمت قراضه با افزایش 2.5 دلاری، 415 دلار فوب ارزیابی شد. در این شرایط چند فروش به شمال آفریقا و آمریکای لاتین انجام شد.

  دو محموله 15 و 20 هزار تنی در این نرخ به شمال آفریقا از جمله تونس فروخته شد. الجزایر برای واردات 40 هزار تن بیلت و 20 هزار تن مفتول مناقصه برگزار کرده است.

  روسیه و اوکراین انتظار دارند در قیمت های 420 دلار و بالاتر فروش انجام دهند. عربستان در خواست 50 هزار تن بیلت دارد.

  ترکیه بیلت صادراتی را 435 تا 440 پیشنهاد می دهد و مشابه نرخ داخلی، 5 دلار تخفیف امکان پذیر این هرچند که فروشی انجام نمی شود.

  بیلت CIS تحویل اوکراین و روسیه هفته قبل 445 تا 450 دلار تحویل آسیا انجام شد. خریدی توسط چین از ویتنام روی 465 دلار CFR نیز انجام نشد.

  همه فولادسازان چشم به بهای قراضه دارند در  آسیا قیمت وارداتی قراضه تایوان از آمریکا با افزایش به 278 دلار رسید و پیشنهادات جدید 285 تا 290 دلار CFR بود اما خریداران عجله ای برای خرید ندارند و ترجیح می دهند صبر کنند.

  قراضه ژاپن 305 تا 310 دلار تحویل تایوان بود.

  اسلب CIS با 10 دلار افزایش به 445 دلار فوب رسید و تقاضای خوب و عرضه محدود در این چند هفته پیشران قیمت بود. برزیل به آسیا عرضه نداشت.

  افزایش تقاضا و قیمت محصولات طویل در ترکیه سبب شد پیشنهادات CIS به حدود 465 تا 470 دلار اسلب تحویل ترکیه برسد که در نهایت در نرخ 460 دلار بسته شد.

  ایتالیا در حال مذاکره با روسیه و اوکراین برای اسلب به بهای 480 دلار CFR است و قیمت ورق پلیت به 500 یورو در تن افزایش یافته هرچند که تقاضا هنوز آرام است.

  در آسیا اما تمایل بازار کمتر و چند خرید در قیمت 470 تا 475 دلار CFR از CIS انجام شد. برزیل بر بازار محلی متمرکز است و انتظار قیمت 460 دلار فوب را دارد که عملیاتی نیست.

  قراضه وارداتی به ترکیه نیز در 300 دلار ثابت بود اما خرید کند شده و امیدوار به کاهش قیمت هستند و برخی خریداران منتظر و در حال ارزیابی تقاضای طویل در چین هستند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار