افزایش ۱۱ درصدی تولید فولاد ضد زنگ در سال ۲۰۲۱ میلادی

عصر معدن- پیش بینی می شود تولید جهانی فولاد ضد زنگ طی سال ۲۰۲۱ میلادی نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۱۱ درصدی باشد.;

افزایش ۱۱ درصدی تولید فولاد ضد زنگ در سال ۲۰۲۱ میلادی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،  پیش بینی موسسه بین المللی مستقل در تامین اطلاعات بازار فولاد MEPS نشان می دهد که تولید جهانی فولاد ضد زنگ طی سال 2021 میلادی به 56 میلیون و 500 هزار تن افزایش خواهد یافت که این میزان حاکی از رشد 11 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2020 میلادی است. رشد تولید فراتر از انتظار در اندونزی و چین طی نیمه نخست سال جاری میلادی صحت این پیش بینی را محتمل تر کرده است.

  طی نیمه نخست سال جاری میلادی اندونزی یک میلیون و 30 هزار تن فولاد ضد زنگ تولید کرد و از آنجا که این میزان تولید رکورد جدیدی برای اندونزی به شمار می رفت، صادرات به اروپا را آغاز کرد. همچنین از مه 2021 میلادی تعرفه های آنتی دامپینگ بر کلاف نورد سرد اندونزی در بنادر اروپا وضع شد.

  علاوه بر این پیش بینی می شود فولادسازان هندی طی سال جاری میلادی 3 میلیون و 900هزار تن فولاد ضد زنگ تولید کنند. جایگاه هند به عنوان دومین تولیدکننده جهانی این محصول در خطر است چرا که اندونزی در حال انجام سرمایه گذاری هنگفت در ایجاد ظرفیت های جدید تولید است. پیش بینی می شود امسال تولید این کارخانه ها با تولید فولادسازان هندی برابری کند.

  برنامه تولید فولاد ضد زنگ چین به عنوان صدر نشین تولید جهانی این محصول طی سال 2021 میلادی 31 میلیون و 900هزار تن اعلام شده است.

  همچنین پیش بینی می شود میزان تولید این محصول طی سال جاری میلادی در کره جنوبی، ژاپن و تایوان فراتر از تولید سال گذشته شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر