نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:

نسخه مجلس، عرضه زنجیره فولاد در بورس کالاست

چتر شفافیت بر سر شرکت های دولتی و خصوصی فولاد

عصر معدن- نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس معتقد است که عرضه بخشی از تولید فولاد کشور در خارج از بورس کالا باعث شد تا در ماه های گذشته امکان دلالی یکسری افراد در بازار فولاد مهیا شود که نسخه مجلس برای تعادل این بازار، عرضه کل فولاد در بورس و تسهیل صادرات مازاد فولاد نیاز داخل است.;

نسخه مجلس، عرضه زنجیره فولاد در بورس کالاست
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از کالاخبر، کمال علیپور خنکداری اظهار داشت: در شرایطی که روند تولید فولاد در کشور مطلوب است اما اوضاع بازار محصولات زنجیره فولاد به دلیل عدم شفافیت در بخش هایی از بازار باعث شد بعضا برخی شرکت ها از شرایط سواستفاده کنند.

  این نماینده مجلس گفت: نگاه کلی و راه حل مجلس برای تعادل بخشی بازار فولاد این است که همه فولاد تولیدی در بورس کالا عرضه شده و شرایط برای صادرات مازاد داخل نیز تسهیل شود.

  به گفته علیپور خنکداری، عرضه کامل فولاد در بورس کالا به معنای حاکم شدن شفافیت و امکان نظارت در کل بازار است که این اقدام به بسیاری از نابسامانی ها پایان می دهد.

  نائب رئیس کمیسیون عمران در ادامه در خصوص عدم عرضه محصولات برخی شرکت های خصوصی در بورس کالا گفت: شفافیت باید برای همه شرکت ها اعم از دولتی و خصوصی رعایت شود و با ورود کل زنجیره فولاد به بورس کالا، نظارت دقیق بر عملکرد این دسته شرکت ها نیز انجام خواهد شد.

  علیپور خنکداری در پایان گفت: برخی تولیدکنندگان بر لزوم صادرات محصولات تاکید دارند که این موضوع مورد تایید است که باید پس از تامین نیاز داخل و اطمینان تولیدکنندگان از تامین مواد اولیه، صادرات به شیوه ای مطلوب انجام شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر