استفاده از محصولات فولادی نوردی باعث افزایش ایمنی و صرفه اقتصادی می شود

عصر معدن- نهمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی سازه و فولاد چندی پیش در مرکز همایش بین المللی هتل المپیک تهران با حضور اساتید، شرکت های داخلی و خارجی برگزار شد.;

استفاده از محصولات فولادی نوردی باعث افزایش ایمنی و صرفه اقتصادی می شود
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن»، نعمت ا... محسنی معاون بازرگانی شرکت ذوب آهن گفت: اهتمام به استفاده از محصولات فولادی نوردی باعث افزایش ایمنی و صرفه اقتصادی می شود.
  وی با اشاره به این موضوع که فولاد را باید به یک کالای با ارزش افزوده بالا تبدیل کرد، افزود: عملکرد مناسب و پایداری بهتر سازه های فولادی در برابر آتش و زلزله، مقاومت بیشتر سازه های فولادی نسبت به وزن، تاثیر پذیری کمتر از عوامل خارجی و امکان استفاده بلند مدت از مزایا قابل توجه سازه های های فولادی در مقابل ساختمان های بتنی دانست.
  معاون بازرگانی شرکت با بیان این که کمبود و در دسترس نبودن تیر آهن های بال پهن باعث افزایش استفاده از تیر ورق شده است، گفت: کاهش زمان و هزینه ساخت و آماده سازی و عدم نیاز به جوشکاری و برشکاری و همچنین کاهش ضایعات و پرت از مزایای استفاده از تیر آهن های بال پهن است.
  وی یاد آور شد: در ذوب آهن استراتژی کاهش زمان تحویل محصول به مشتری را در پیش گرفتیم که منجر به کاهش زمان ساخت خواهد شد و بهتر است بجای استفاده از کالاهای لوکس در ساختمان با توجه به زلزله خیز بودن کشور با استفاده از سازه فولادی استحکام را بالا برد.
  وی گفت: دوام و عمر بالا سازه فولادی، کاهش سطح جوش، افزایش اطمینان در نارسایی جوشکاری و کاهش آسیب در برابر زلزله از دیگر مزایای استفاده از محصولات نوردی در مقابل تیر ورق است.

  ساختمان های با سازه فلزی در زلزله خسارت جانی ندارند
  محمد قاسم وتر عضو هیات علمی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله نیز ضمن بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان و گفتگو با کارشناسان شرکت گفت: تمامی ساختمان های بالای شش طبقه باید از سازه فولاد استفاده کنند و بهتر است این سازه نوردی باشد و ذوب آهن باید نیاز بازار را شناسایی کند و ضمن تولید تیر آهن های بال پهن با جان بیشتر محصولات سنگین تر تولید کند.
  وی افزود: خوشبختانه ذوب آهن اصفهان مشکلی در زمینه طراحی محصولات خود ندارد و این شایسته تقدیر است.
  عضو هیات علمی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله گفت: ساختمان های با سازه فلزی در زلزله خسارت جانی ندارند و باید این مورد به مصرف کننده منتقل شود.
  وی یاد آور شد: استفاده از سازه های فولادی نسبت به بتنی پنج در صد فضای کمتری را اشغال می کنند و این مورد در خصوص برج ها می تواند بسیار بیشتر باشد که با توجه استفاده از فضای مفید در معماری می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات