معاون بازاریابی و فروش ذوب آهن اصفهان:

ضرر تولیدکننده و مصرف کننده به نفع واسطه‌ها تمام می‌شود

عصر معدن- در حالیکه قیمت محصولات فولادی همچون ، میلگرد ، شمش و تیرآهن در بازار آزاد فاصله بسیاری با بازار رسمی دارد و این تفاوت به سوی واسطه ها سرازیر می شود، برخی از این واسطه ها با ایجاد جو رسانه ای و تهمت احتکار به تولیدکنندگان ، سعی در انحراف افکار عمومی دارند.;

ضرر تولیدکننده و مصرف کننده به نفع واسطه‌ها تمام می‌شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری  عصرمعدن، احسان دشتیانه معاون بازاریابی و فروش ذوب آهن اصفهان در پاسخ به جریان رسانه ای مذکور گفت: در شرایط کنونی که با نوسان قیمت ها در بازار مواجه هستیم، بر اساس دستورالعمل وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، محصولات فولادی بر مبنای دلار 4200 تومانی عرضه می شود تا از مصرف کننده نهایی حمایت شود اما برخی واسطه ها از این شرایط سوء استفاده کرده و به تفاوت قیمت بازار آزاد و بازار رسمی دامن می زنند تا بیشترین استفاده را برده و موجب فشار بر مصرف کننده نهایی شوند.

  معاون بازاریابی و فروش ذوب آهن اصفهان با تاکید بر اینکه عرضه میلگرد و تیرآهن در بورس کالا در 4 ماهه اول سال جاری نسبت به همین مدت در سال گذشته با افزایش مواجه بوده، گفت: با توجه به اینکه میزان ساخت و ساز در سال جاری نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری ندارد، تقاضای واقعی برای محصولات فولادی به ویژه میلگرد و تیرآهن نیز نباید افزایش داشته باشد . آنچه که تقاضای کاذب را دامن زده ، حاصل فعالیت واسطه های است که ضرر همزمان تولید کننده و مصرف کننده نهایی را رقم می زنند .
  وی افزود : تولیدکننده در شرایط کنونی، افزایش قیمت مواد اولیه، حمل و نقل، تحریم ها و سایر مشکلات را تحمل می کند و محصولات خود را باقیمت های دستوری ارائه می دهد اما حاصل این امر به جیب واسطه ها می رود .

  دشتیانه شرایط کنونی بازار محصولات فولادی را ظلم آشکار به سهامدارانی دانست که در عرصه تولید سرمایه گذاری می کنند و افزود: از رسانه ملی و سایر وسایل ارتباط جمعی انتظار می رود که نه تنها به جوسازی واسطه ها علیه تولیدکنندگان دامن نزنند ، بلکه با حمایت از تولیدکنندگان واقعی، به ثبات بازار کمک کنند تا هم انگیزه تولیدکننده و سهامداران آن برای فعالیت در این عرصه افزایش یابد و هم فشار بر مصرف کننده وارد نشود .

  معاون بازاریابی و فروش ذوب آهن اصفهان در خصوص شرکت پویش بازرگان گفت : این شرکت که 40 درصد سهام آن متعلق به ذوب آهن اصفهان است ، به منظور کاهش فاصله بین تولیدکننده و مصرف کننده نهایی ایجاد شده و همانند سایر شخصیت های حقیقی و حقوقی از طریق بورس کالا  به خرید محصولات ذوب آهن اقدام می کند.

   دشتیانه، ذوب آهن اصفهان را یک صنعت فولادی مهم ، استراتژیک و تاثیرگذار در ابعاد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در کشور دانست و گفت: معیشت 17 هزار پرسنل به صورت مستقیم ، 100 هزار نفر به صورت غیر مستقیم و تلاشگران بسیاری از معادن کشور به فعالیت این شرکت وابسته است .   

  وی افزود: در سالهایی که با رکود در بازار محصولات فولادی مواجه بودیم ، این شرکت با تحمل شرایط سخت و بدهی های سنگین که در زیان انباشته آن نمود دارد ، توانست اشتغال و معیشت تلاشگران این بخش صنعت را حفظ کند که صبر و سرمایه گذاری سهامداران نیز در این امرستودنی است.  لذا در شرایط کنونی نباید اجازه داده شود که اندک منافع این شرکت که می تواند بخشی از زیان انباشته دوران رکود را جبران کند با فشار همزمان به مصرف کننده ، به جیب واسطه ها سرازیر شود .

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر