سرمایه گذاران به سراغ فلز نقره ای می روند

عصر معدن- در هفته‌ای که گذشت، روند قیمتی نقره در بازارهای جهانی با نوساناتی همراه بود، ولی به طور کلی نقره روندی نزولی داشت.;

سرمایه گذاران به سراغ فلز نقره ای می روند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» گروه تحلیلی کارگزاری سی ولکس نوشت: در هفته گذشته روند قیمتی نقره از میانگین 15.6150 دلار به ازاء هر اونس در تاریخ در تاریخ 7 ژانویه سال 2019 میلادی، به میانگین قیمت  15.4700 دلار به ازاء هر اونس در تاریخ 11 ژانویه سال میلادی جاری، معامله شد.
  در همین حال در هفته گذشته به گزارش سایت Kitco،  نقره فیوچر تحویل ماه مارس سال 2019 میلادی با 6 سنت کاهش قیمت نسبت به هفته قبل، به رقم 15.4400 دلار به ازاء هر اونس در روز جمعه، در بازار بورس فلزات نیویورک رسید.
  به نظر می‌رسد که خواص پرکاربرد بودن فلز گران قیمت نقره در صنایع مختلف، و همچنین ارزان تر بودن قیمت فلز نقره نسبت به طلا، علاوه بر امتیاز نقره که مامنی امن برای سرمایه‌گذاری در شرایط بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی به شمار می‌رود، همواره عاملی است که اقبال سرمایه گذاران به خرید نقره را در بازارهای جهانی به همراه داشته است، و همین امر نیز آینده قیمتی این فلز ارزشمند را در بازارهای جهانی تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
  تحلیل تکنیکال نقره
  با توجه به شواهد ملاحظه شده در تحلیل تکنیکال، به نظر می‌رسد که روند بلندمدت نقره صعودی خواهد بود. در هفته گذشته در بازارهای جهانی، روند قیمتی نقره نزولی بود و برای هفته آینده، این پیش‌بینی وجود دارد که با احتمال زیادی این فلز گران قیمت افزایش قیمت داشته باشد.
  در این صورت اگر فلز گران قیمت نقره بخواهد روندی افزایشی داشته باشد، با عبور از نزدیکترین مقاومت مهم خود یعنی 15.7000 دلار، با احتمال زیادی تا سطح مقاومتی مهم و تاریخی 16.0000 دلار به ازاء هر اونس نیز افزایش خواهد یافت.
  در غیر اینصورت، چنانچه نقره بخواهد روندی نزولی داشته باشد، با عبور کردن از نزدیکترین ساپورت مهم خود که 15.5000 دلار است، احتمال اینکه‌ تا خط حمایت تاریخی و مهم  15.0000 دلار به ازاء هر اونس نیز نزول یابد، وجود دارد. 
  در همین حال با توجه به اتفاقات اخیر و چنانچه اتفاق غیر منتظره‌ای رخ ندهد، به نظر می‌رسد که نقره در این هفته روندی صعودی داشته باشد، هرچند که ممکن است در این بین با نوساناتی نیز همراه شود. این در حالی است که گواه های موجود در تحلیل تکنیکال نیز از این مسئله حمایت می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر