پیشرفت ۶۳ درصدی طرح فولاد سازی سفید دشت

عصر معدن- ساخت طرح فولاد سازی سفید دشت چهارمحال و بختیاری با۶۳درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.;

پیشرفت ۶۳ درصدی طرح فولاد سازی سفید دشت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از شاتا، مدیر تکنولوژی و توسعه کارخانه فولاد سفید دشت گفت:پروژه فولاد سازی سفید دشت با 63 درصد پیشرفت فیزیکی به عنوان پیشتاز پروژه های فولاد سازی در بین مجموعه طرح های فولادی هفتگانه کشور قرار گرفته است.

  رامین لطفی افزود:با توجه به روند اجرایی مطلوب این پروژه تا اواخر امسال(1397) تکمیل و راه اندازی شود.
  وی گفت:این مجتمع در 3 فاز شامل ساخت واحد احیا مســتقیم، واحد فولادسازی و واحد زیرساخت و جنبی و پشتیبانی در نظر گرفته شده است.
  لطفی گفت:فــاز نخست (واحــد احیا مســتقیم) بــه عنوان نخستین طرح از مجموع 7 طرح فولاد استانی کشور در آبان پارسال به بهره برداری رسید و فــاز دوم این مجتمع (واحد فولادســازی) پس از وقفه چندساله، با حمایت فولاد مبارکه پس از بهره برداری واحد احیای مستقیم آغاز شد. وی افزود:فــاز ســوم این شرکت،شامل ایجاد واحد زیرســاخت، جنبی و پشــتیبانی این شــرکت اســت که وظیفه تامین زیرســاخت‌های موردنیاز و احداث ســاختمان‌های جنبی موردنیاز واحد احیا و فولادسازی را بر عهده دارد.
  مدیرتکنولوژی و توسعه کارخانه فولاد سفید دشت با اشاره به استفاده بهینه از آب در شرکت فولاد سفیددشــت، گفت: برنامه ریزی برای ساخت تصفیه خانه پساب صنعتی و بهداشتی و استفاده از آن به جای اســتفاده از منابع آب شــرب، یکی از اقدامات اجرایی برای کمک به منابع آب کشــور است.
  لطفی گفت:در عملیــات ســاخت فاز دوم (واحد فولادسازی)، حدود 250 نفر مشغول کار هستند و پس از راه اندازی نیز برای 300 نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر