مدیرعامل چادرملو :

قیمت‌ها رقابتی شود کمبود سنگ آهن نخواهیم داشت

عصر معدن- مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در پنل تخصصی بررسی چالشها و فرصتهای بخش معدن و صنایع فولادی در دهمین همایش دنیای اقتصاد در پاسخ به گلایه شرکت های فولادی از کمبود سنگ آهن و عدم تمایل تولید کنندگان سنگ آهن برای فروش این محصول به تولید کنندگان فولاد گفت: دو شرکت چادرملو و گل گهر به تنهایی بیش از ۵۴ درصد از کنسانتره و سنگ آهن واحدهای فولادی کشور را تامین می کنند .;

قیمت‌ها رقابتی شود کمبود سنگ آهن نخواهیم داشت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» محمود نوریان با بیان این مطلب در ادامه افزود: اگر فولادی ها حمایت لازم را از معادن کوچک داشته باشند و خرید خود را با قیمت آزاد و عادلانه انجام دهند مطمعناً  تمایلی به صادرات با توجه به موانع موجود نخواهد بود.

  وی تصریح کرد: شرکت های فولادی بزرگ هم می توانند با سرمایه گذاری در زمینه بهره برداری از معادن همت گمارند و اینکه فقط بگوییم معادن باید برای شرکت های فولادی مواد اولیه تهیه و تامین کنند و خود وارد تکمیل زنجیره تولید نشوند انتظار بجایی نیست . چرا باید جلوی رشد و توسعه شرکت های معدنی و صنعتی به بهانه کمبود سنگ آهن گرفته شود .

  نوریان تصریح کرد: در چرخه تولید انحصار طلبی مترود است و هر شرکتی می تواند در جهت توسعه و ارزش آفرینی  خود، زنجیره تولید ش را تکمیل کند .

  وی تاکید کرد: اگر قیمت ها رقابتی شود بسیاری از مشکلات مطرح شده بر طرف و هم منافع معدنی ها و هم فولادی ها حفظ می‌شود.

  مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو افزود : امسال ما 5 میلیون و 300 هزار  تن کنسانتره و 300 هزار تن گندله اضافه بر نیاز واحدهای فولادی تولید شده است   . مشکل اساسی، عدم سرمایه گذاری مناسب در اکتشاف و استخراج معادن است که دور نمای تولید این محصول را نا مطمئن کرده است .

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار