مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت:

جلوی دلالی فولاد را گرفتیم

عصر معدن- مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت در گفتگو با تجارت‌نیوز:جلوی دلالی فولاد را گرفتیمدر حالی که برخی قطعه‌سازان خودرو از سخت شدن روند تهیه ورق فولادی خبر دادند وزارت صمت می گوید توزیع ورق فولادی بدون اخلال ادامه دارد.;

جلوی دلالی فولاد را گرفتیم
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از تجارت‌نیوز، برخی قطعه‌سازان می‌گویند که در حال حاضر فقط یک چهارم نیازشان به ورق فولادی تامین می‌شود و اگر این روند ادامه داشته باشد تولید خودرو به مشکل می‌خورد.

  سهیل معمار باشی، مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت اما درباره کمبود ورق فولادی و نگرانی خودروسازان به تجارت‌نیوز گفت: که پروسه جدید تحویل ورق فولادی به فعالان صنعت خودروسازی برای آن است که دلالان از بازار فولاد برچیده شوند.

  او ادامه داد: در حال حاضر دستورالعملی توسط دفتر صنایع فلزی وزارت صمت تهیه و ابلاغ شده تا شرکت‌های تولیدی نیازمند به ورق فولادی بتوانند در سامانه بهین‌یاب آمار تولیدشان را ثبت کنند و به صورت دقیق مشخص شود نیاز این واحدها به ورق فولادی چقدر است؟

  معمارباشی افزود: مشکلی برای تامین ورق واحدهای تولیدکننده وجود ندارد اما خرید ورق فولادی برای دلالان سخت شده و سخت‌تر نیز خواهد شد زیرا براساس سیاست‌های وزارت صمت واحدهای تولیدی در اولویت دریافت ورق فولادی هستند تا کسی نتواند ورق را در بازار آزاد بفروشد.

  مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت با بیان اینکه منکر کمبود ورق فولادی نیست، گفت: پیش از این، آمار ثبت شده عرضه و تقاضا در سامانه بهین‌یاب تناسبی با هم نداشت و تقاضا هفت تا هشت برابر تولید بود اما با مشخص شدن نیاز واقعی هر چند کمبود همچنان وجود دارد اما این کمبود خیلی کمتر از زمانی است که واحدهای تولیدی خوداظهاری می‌کردند و بررسی نیز انجام نمی‌شد.

  در روزهای اخیر معاونت امور صنایع وزارت صمت در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است فرایند تامین ورق‌های فولادی مورد نیاز قطعه‌سازان بدون اخلال انجام می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر