کاهش قیمت سکه و طلا دوباره شروع شد

عصر معدن- با وجود افزایش قیمت سکه و طلا در روزهای گذشته، بازار امروز آن‌ها آرام است و به گفته رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران، قیمت طلا و سکه دوباره روند کاهشی خود را از سرگرفت و هر عدد سکه طرح جدید تمام بهار آزادی سه میلیون ۷۸۵ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.;

کاهش قیمت سکه و طلا دوباره شروع شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایسنا، چند روز گذشته بازار طلا و سکه دوباره روند افزایشی به خود گرفته بود و نوسان داشت، اما امروز این روند دوباره مانند هفته‌های اخیر برعکس شد و شاهد کاهش قیمت سکه و طلا در بازار بودیم.

  ابراهیم محمدولی، اظهار کرد: قیمت سکه تمام بهار طرح جدید و طرح قدیم به ترتیب سه میلیون و 785 هزار تومان و سه میلیون و 650 هزار تومان است.

  وی افزود: نیم‌سکه، یک میلیون و 900 هزار تومان، ربع سکه، یک میلیون و 100 هزار تومان و سکه یک گرمی، 650 هزار تومان به فروش می‌رسد.

  رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران ادامه داد: قیمت هر گرم طلای 18 عیار 344 هزار تومان و هر مثقال طلای آب شده 17 عیار به ترتیب و یک میلیون و 490 هزار تومان است. هم‌چنین هر انس طلای جهانی نیز 1248 دلار قیمت دارد.

  محمدولی درباره دلیل این کاهش قیمت در بازار داخلی، با وجود افزایش قیمت‌های جهانی، گفت: یکی از دلایل کاهش قیمت سکه و طلا در بازار امروز این است که دلار در بازار به اندازه نیاز تامین شده و افزایش قیمت نداشته است و موضوع دیگر به مسائل جهانی پیرامونش برمی‌گردد و احتمالا خرید چین و روسیه از بازار طلا و سکه کم یا قطع شده است.

  وی تاکید کرد که مسلما انتظار کاهش قیمت در بازار هم‌چنان وجود دارد و همین مساله سبب می‌شود تا تقاضا برای خرید سکه و طلا نیز در حالت انتظار باقی بماند و کاهش پیدا کند و با این وضعیت، هم‌چنان انتظار می‌رود روند ارزانی سکه تا واقعی شدن بازار و قیمت ادامه داشته باشد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات