جزییات برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران

عصر معدن- نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با محوریت نمایشگاه بومی سازی، توسعه تکنولوژی و افزایش توان تامین برگزار می شود.;

جزییات برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از چیلان، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، این رویداد ملی را به عنوان بزرگترین گردهمایی تولیدکنندگان، تامین کنندگان، بازرگانان و متخصصان صنعت فولاد ایران طی 4 روز از 17 الی 20 دیماه 1397 در برج میلاد تهران برگزار می کند.
  نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با محوریت نمایشگاه بومی سازی، توسعه تکنولوژی و افزایش توان تامین برگزار می شود. انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، این رویداد ملی را به عنوان بزرگترین گردهمایی تولیدکنندگان، تامین کنندگان، بازرگانان و متخصصان صنعت فولاد ایران طی 4 روز از 17 الی 20 دیماه 1397 در برج میلاد تهران برگزار می کند.

  مراسم افتتاحیه:
  مراسم افتتاحیه و جشنواره ملی فولاد طی یک روز در 17دیماه سال جاری در سالن همایش های برج میلاد تهران و نمایشگاه بومی سازی نیز طی 4 روز از 17 تا 20 دیماه در سالن های نمایشگاهی برج میلاد شروع بکار می کند.
  جشنواره ملی فولاد همراه با سخنرانی، پنل های تخصصی و اهدای جوایز ملی فولاد خواهد بود و در نمایشگاه بومی سازی نیز تولیدکنندگان فعال کشور در کنار تأمین کنندگان حضور خواهند داشت.
  شرکت کنندگان در جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد می توانند علاوه بر حضور در کارگاه های تخصصی، سخنرانی ها و پنل های تخصصی، مذاکرات تجاری به معرفی کارنامه بنگاه تولیدی خود در حوزه بومی سازی بپردازند و در فضایی تخصصی در جریان توانمندی شرکت های داخلی در حوزه بومی سازی، توسعه تکنولوژی و ساخت داخل قرار گیرند.

  ویژگی نمایشگاه: حمایت و تکمیل بانک اطلاعاتی تأمین کنندگان

  یکی از ویژگی های این رویداد توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان، استارتاپ ها و شتاب دهنده ها در حوزه بومی سازی است که با تکمیل بانک اطلاعاتی تأمین کنندگان، فرآیند ارزیابی و انتخاب تامین کنندگان تسهیل می گردد و حتی در مواردی حمایت مالی از تأمین کنندگان صورت می گیرد. بنابراین، نکته قابل توجه در این جشنواره و نمایشگاه، پذیرش ریسک بومی سازی توسط فولادسازان و شرکت ‌های بزرگ معدنی و حمایت آنها از داخلی سازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز است که برای اولین بار در کشور اتفاق می افتد.

  ترکیب نمایشگاه
  تامین کنندگان در نمایشگاه ملی بومی سازی در 7 گروه بندی صورت می گیرد:
  میز مکانیک شامل قطعات و تجهیزات مکانیکی
  میز سیالات شامل قطعات و تجهیزات پنوماتیکی، هیدرولیکی، تاسیساتی، روانکارها و آزمایشگاهی
  میز برق شامل قطعات و تجهیزات برقی، الکتریکی، ابزار دقیق، اتوماسیونی و آزمایشگاهی
  میز مواد شامل مواد مصرفی، مواد اولیه، استحصال پسماندها و فروآلیاژها
  میز نسوز شامل انواع جرم ها، نسوزها و تجهیزات وابسته
  میز انتقال مواد شامل قطعات و تجهیزات مرتبط با انتقال مواد نظیر نوار نقاله ها و رول ها
  میز تحقیق و پژوهش شامل متالورژی، فرایند، انرژی و محیط زیست به معرفی توانمندی های خود می پردازند و جلسات و هم اندیشی های کاری بین مدیران شرکت‌های فولادی و تأمین کنندگان انجام خواهد شد.
  تولیدکنندگان بزرگ کشور همانند فولاد مبارکه اصفهان، ذوب آهن اصفهان، فولاد خراسان، فولاد خوزستان، هلدینگ کاوه پارس، میدکو، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، فولاد آلیاژی ایران، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، فولاد یزد، فولاد غرب آسیا، فولاد امیرکبیر کاشان، فولاد متیل، صنایع ورق های پوششدار تاراز، شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری، فولاد صنعت بناب، کاوش جوش، خوارزمی، فولاد کاوه جنوب کیش، فولاد هرمزگان و برخی دیگر از شرکت های فولادی و شرکت های فعال در حوزه تامین زنجیره فولاد نیز همگی در این نمایشگاه حضور دارند و یک ارتباط شبکه ای بین شرکت های فولادی و تأمین کنندگان در پلن نمایشگاه تعریف شده است.

  حامیان و مشارکت کنندگان:
  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) حامی نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران هستند و هلدینگ فولاد مبارکه اصفهان نیز از حامیان اصلی این رویداد ملی است.
  نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران همچنین با مشارکت فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان، فولاد خراسان، هلدینگ میدکو، هلدینگ کاوه پارس، فولاد هرمزگان، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، فولاد کاوه جنوب کیش، فولاد غرب آسیا، فولاد یزد، فولاد غدیر ایرانیان، فولاد یزد، فولاد آلیاژی ایران و تعدادی دیگری از تولیدکنندگان و تأمین کنندگان فولاد برگزار می شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر