در ۹ ماه ثبت شد؛

صادرات ۷.۷ میلیون تن شمش و تولیدات فولادی

عصر معدن- جداول آماری انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گویای آن است که در دوره ۹ ماهه امسال ( منتهی به آذر) در مجموع هفت میلیون و ۷۹۷ هزار تن شمش و تولیدات فولادی صادر شد که در مقایسه با دوره مشابه پارسال رشد ۴۶ درصدی دارد.;

صادرات ۷.۷ میلیون تن شمش و تولیدات فولادی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایرنا، بررسی آمار صادرات بر پایه جداول انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران حاکی است، شمش فولادی در این مدت به میزان پنج میلیون و 69 هزار تن راهی بازارهای صادراتی شد که در مقایسه با رقم سه میلیون و 675 هزار تن عملکرد دوره مشابه پارسال رشد 38 درصدی دارد.

  میزان صدور شمش بیلت و بلوم به میزان سه میلیون و 529 هزار تن با رشد 54 درصدی نسبت به 9 ماهه سال گذشته که دو میلیون و 298 هزار تن بود، ثبت شدو در عین حال شمش اسلب نیز با افزایش 12 درصدی نسبت به دوره این گذشته در سال 97 به یک میلیون و 540 هزارتن رسید.

  رشد 27درصدی تولیدات فولادی

  برابر آمار مورد بررسی کل صادرات فولادی در مدت 9 ماهه امسال به دو میلیون و 728 هزار تن رسید و در مقایسه با دو میلیون و 148 هزار تن عملکرد دوره مشابه سال گذشته افزایش 27 درصدی دارد.

  مجموع مقاطع طویل فولادی ( تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی و سایر مقاطع) صادراتی رقم دو میلیون و 74 هزار تن را در دوره این گزارش نشان می دهد که در مقایسه با یک میلیون و 468 هزار تن مدت مشابه در سال 97 رشد 41 درصدی را ثبت کرد.

  همچنین صدور مقاطع تخت فولادی ( ورق گرم، سرد، پوششدار) در 9 ماهه 98 برابر با 654 هزار تن که نسبت به صادرات 680 هزار تنی دوره مشابه سال گذشته، افت چهار درصدی دارد.

  افزایش 91 درصدی صدور آهن اسفنجی

  آمارهای مورد بررسی حاکی از آن است که در 9 ماهه امسال بالغ بر 823 هزار تن آهن اسفنجی صادر شد و نسبت به دوره مشابه سال گذشته که 432 هزار تن بود، رشد 91 درصدی را نشان می دهد.

  میزان آهن اسفنجی تولیدی دوره مورد بررسی هم 21 میلیون و 433 هزار تن بود که در مقایسه با 9 ماهه 97 افزایش هشت درصدی را ثبت کرد.

  تداوم سیر نزولی واردات فولادی

  آمارهای واردات نیز در دوره مورد بررسی حاکی از تداوم سیر نزولی اقلام فولادی است که این امرمربوط به شمش و تولیدات فولادی می شود و در دامنه 16 تا 92 درصد کاهش نشان می دهد.

  واردات در زمینه شمش فولادی رقم سه هزار تن ثبت شده و در مقایسه با 9 ماهه 97 که 27 هزار تن بود، 89 درصد افت کرد.

  همچنین واردات تولیدات فولادی (مقاطع طویل و تخت) هم 392 هزار تن در 9 ماهه امسال بودکه در مقایسه با 730 هزار تن در دوره مشابه سال گذشته کاهش 46 درصدی دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر