افزایش ۱۷ درصدی تولید طلا در دستور کار ایمیدرو

عصر معدن- مدیر معادن سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران(ایمیدرو) از برنامه افزایش تولید طلا در معادن موته (اصفهان) و زرشوران (اذربایجان غربی) به میزان ۱۷ درصد نسبت به عملکرد سال ۹۸ خبر داد.;

افزایش ۱۷ درصدی تولید طلا در دستور کار ایمیدرو
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از ایرنا، امید امامی افزود: سال گذشته تولید شمش طلا در این واحدها در مجموع به یکهزار و 139 کیلو گرم رسید و امسال دستیابی به یکهزار و 333 کیلو گرم هدفگذاری شده است.

  وی افزود: برنامه امسال به عنوان سال «جهش تولید» بگونه ای پیش بینی شده که در تمامی بخش ها رشد تولید خواهیم داشت و در زمینه سنگ آهن انتظار می رود به افزایش عملکرد نسبت به سال 98 به میزان 19 درصد دست یابیم.

  به گفته امامی، میزان تولید سنگ آهن در معادن ایمیدرو به رقم 75 میلیون تن خواهد رسید، درحالی که پارسال رقم 62.5 میلیون تن ثبت شد.

  پیش از این نیز عباس نعیمی قائم مقام و عضو هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: برنامه تولید امسال واحدهای بخش معدن و صنایع معدنی ایمیدرو در شرایط کاهش رشد تولید جهانی ناشی از کرونا، افزایشی است.

  طبق پیش بینی‌های صورت گرفته، برنامه تولید زنجیره فولاد شامل دانه بندی 31 درصد، کنسانتره سنگ آهن 7 درصد، گندله سنگ آهن 11 درصد، آهن اسفنجی 13 درصد، شمش فولاد 3 درصد، تولیدات فولادی یک درصد نسبت به سال 98 افزایش خواهد داشت.

  امامی یادآور شد: کل استخراج مواد معدنی از حدود پنج هزار و 600 معدن فعال کشور بالغ بر 400 میلیون تن است و ایمیدرو با 15 معدن که دارای پروانه بهره برداری است و تعداد 21 معدن که به نام شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران است که همگی فعال است در واقع با واحد های تابعه حدود 120 میلیون تن استخراج سالانه دارد.

  حقوق دولتی معادن

  مدیر معادن ایمیدرو با بیان اینکه حقوق دولتی معادن پیش بینی شده در بودجه سالهای 98- 1397 به ترتیب 1000 و یکهزار و 500 میلیارد تومان بوده و میزان پرداختی ایمیدرو در   97  برابر با 532 میلیارد تومان و سال گذشته نیز 487 میلیارد تومان ثبت شد.

  وی پیرامون برنامه امسال توضیح داد: میزان حقوق دولتی معادن پیش بینی شده در بودجه سال 1399 رقم دو هزار و 800 میلیارد تومان است که تاکنون 900 میلیارد تومان پرداخت شد.

  وزارت صنعت، معدن و تجارت در اردیبهشت ماه جاری، خبر از دریافت یکهزار و 871 میلیارد تومان حقوق دولتی معادن در سال 98 خبرداد.

  به گزارش ایرنا، مجموع معادن دارای پروانه کشور بالغ بر 10 هزار و 404 معدن است و افزون پنج هزار و 600 معدن فعال هستند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر