صادرات سیمان ۷ درصد افزایش یافت

عصر معدن- دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان از افزایش هفت درصدی صادرات سیمان در هفت ماهه نخست سال جاری خبر داد اما گفت که احتمال دارد صادرات این محصول معدنی در ماه‌های آینده کاهش یابد.;

صادرات سیمان ۷ درصد افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایسنا، عبدالرضا شیخان اظهار کرد: محدودیت‌های ارزی ناشی از تحریم‌ها و افزایش هزینه حمل و نقل داخلی و بین‌المللی باعث افت میزان صادرات در ماه آبان شده است.

  وی افزایش هزینه‌های حمل ونقل دریایی را عامل کاهش صادرات به مناطق دوردست و اجرای بخشنامه پیمان‌سپاری ارزی را دلیل کاهش صادرات به کشورهای همسایه دانست و اظهار کرد: معاملات اقتصادی با کشورهای همسایه معمولا با ریال انجام می‌شود و تعهد ارزی باعث محدود شدن صادرات به این کشورها شده است.

  شیخان با بیان این‌که مشکلات مربوط به صادرات، منعکس شده و دست‌اندرکاران این بخش به دنبال راه حل هستند، تصریح کرد: برای صنایعی مثل سیمان که حجم صادرات آن‌ها محدود و مقصد صادرات آن‌ها بیشتر کشورهای همسایه است، باید راهکار دیگری در نظر گرفته ‌شود.

  به گفته دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان، در هفت ماهه نخست امسال سه میلیون و 841 هزار تن کلینکر و سه میلیون و 802 هزار تن سیمان صادر شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به ترتیب 13.6 و هفت درصد افزایش داشته است.

  همچنین میزان تولید کلینکر در هفت ماهه نخست سال جاری 37 میلیون و 288 هزار تن بوده که 2.4 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشته است اما تولید سیمان با میزان تولید حدود 33 میلیون و 224 هزار تن، تقریبا نسبت به سال گذشته ثابت بوده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات