طلا از صعود بازماند

عصر معدن- قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر خوش بینی پیرامون مذاکرات تجاری آمریکا و چین و انتظار سرمایه گذاران برای نتیجه مذاکرات درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، از صعود بازماند.;

طلا از صعود بازماند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با 0.1 درصد کاهش، به 1490 دلار و 70 سنت رسید.

  در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.2 درصد کاهش، به 1494 دلار و 80 سنت رسید.

  به گفته مارگارت یانگ یان، تحلیلگر بازار در شرکت "سی ام سی مارکتس"، بازارها تحت تاثیر بهبود ریسک پذیری، بهبود پیدا کرده‌اند اما روز دوشنبه اخباری منتشر شد مبنی بر این که چین خواستار مذاکرات بیشتر و گفت و گو پیش از هر گونه توافقی شده که بسیار مایوس کننده است.

  بلومبرگ به نقل از منابع آگاه خبر داد چین خواستار مذاکرات بیشتر تا پایان اکتبر برای تبیین جزییات فاز اول توافق تجاری پیش از موافقت شی جین پینگ، رییس جمهور چین برای امضای آن هستند.

  در این بین آمار اقتصادی نامطلوبی که در چین منتشر شد، انتظارات برای رونمایی تدابیر مالی بیشتر از سوی چین را تقویت کرد.

  آمریکا روز جمعه فاز اول توافق تجاری با چین را اعلام و افزایش برنامه‌ریزی شده تعرفه‌ها روی واردات کالاهای چینی را به تعویق انداخت اما تعرفه‌هایی که پیش از این وضع شده‌اند به قوت خود باقی می مانند و مقامات دو طرف اظهار کرده‌اند پیش از این که با یک قرارداد نهایی موافقت کنند، کارهای زیادی باید انجام شود.

  بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا و وال استریت با امیدواری سرمایه گذاران به این که انگلیس هنوز فرصت دارد از خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا اجتناب کند، صعود کردند.

  در این بین، بانک مرکزی آمریکا اواخر ماه میلادی جاری دیدار خواهد کرد و بازارها به دنبال نشانه‌هایی از تصمیم بانک مرکزی آمریکا درباره کاهش بیشتر نرخهای بهره هستند.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری به 1726 دلار و 74 سنت افزایش یافت. هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.2 درصد کاهش، 17 دلار و 61 دلار معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.1 درصد کاهش یافت و به 891 دلار و 77 سنت رسید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر