احتمال تداوم رونق بازار جهانی سنگ آهن در کوتاه مدت

عصر معدن- تمرکز چین بر توسعه زیرساخت ها در سال گذشته میلادی موجب رشد بیش از ۵۰ درصدی قیمت سنگ آهن شد که در ماه دسامبر نیز رکورد بالایی را ثبت کرد. انتظار می رود به دلیل نگرانی های ناشی از عرضه و همینطور تقاضای زیاد چین، در کوتاه مدت بازار جهانی سنگ آهن در رونق بماند.;

احتمال تداوم رونق بازار جهانی سنگ آهن در کوتاه مدت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از فولاد ایران، حال به تدریج نه تنها در داخل چین بلکه در سایر نقاط دنیا، فعالیت بازارها به سمت دوران پیش از کرونادر حال حرکت است و در این بین شرکت معدنی فورتسکیو بر این باور است که برای مدتی بازار سنگ آهن در رونق می ماند. در چین مانند هر سال در این وقت از سال فعالیت بازارها راکد نشد چون کارگران زیادی برای تعطیلات سال نو چین به خانه های خود نرفتند و مجبور شدند به خاطر محدودیت های سفر ناشی از کرونا در شهر محل کار خود بمانند. مسائل مربوط به بخش عرضه نظیر اختلالات ناشی از کرونا در معادن شرکت واله برزیل و محدویدت های ناشی از شرایط جوی در شمال استرالیا نیز برای مدتی قیمت سنگ آهن را تحت تاثیر قرار می دهد.

  فورتسکیو از بزرگترین بندر صادرات سنگ آهن دنیا یعنی هدلند استرالیا صادرات دارد که در این فصل دو مرتبه به دلیل وقوع سیل دچار اختلالاتی شد. این شرکت که چهارمین شرکت معدنی بزرگ تولید کننده سنگ آهن  دنیاست با افزایش 400 میلیون دلاری هزینه های یکی از پروژه های جدید خود روبروست و زمان شروع تولید آن را تا نیمه دوم سال 2022 به تعویق انداخته در حالی که برآورد قبلی 6 ماه زودتر بود. فورتسکیو انتظار دارد امسال 178 تا 182 میلیون تن سنگ آهن صادر کند در حالی که برآورد قبلی 175 تا 180 میلیون تن بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار