رشد ملایم قیمت طلا در بازار جهانی

عصر معدن- قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر افت ارزش دلار، از پایینترین رکورد هفت ماه اخیر که روز جمعه به آن سقوط کرده بود، اندکی فاصله گرفت و افزایش یافت.;

رشد ملایم قیمت طلا در بازار جهانی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.1 درصد افزایش، به 1783 دلار و 56 سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز جمعه به 1759 دلار و 29 سنت نزول کرده بود که پایینترین قیمت از دوم ژوییه بود.

  در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.4 درصد افزایش، به 1784 دلار و 40 سنت رسید.

  به گفته هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC، دلار افت کرده و این امر رشد بازده اوراق خزانه را تا حدودی جبران کرده است. طلا در موقعیت عجیبی قرار دارد. در حالی که نیاز واضحی به یک پناهگاه امن در برابر تورم وجود دارد اما فضای ریسک پذیری، طلا را تحت فشار کاهشی قرار داده است.

  دلار در معاملات روز جاری در برابر رقیبانش کاهش یافت و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی ارزانتر کرد اما بازده اوراق خزانه آمریکا به بالاترین حد در یک سال اخیر صعود کرد و هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را افزایش داد.

  علاوه بر لایحه بسته کمک مالی کرونایی 1.9 تریلیون دلاری که انتظار می رود تا پایان هفته جاری تصویب شود، فعالان بازار منتظر اظهارات جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا درباره گزارش پولی نیم سالانه در برابر کنگره هستند که از روز سه شنبه آغاز می شود.

  به گفته لی، رشد بازده اوراق قرضه مانع اصلی برای طلا خواهد داد اما اگر پاول در اظهاراتش به بالا بودن بازده فعلی و تاثیر منفی آن بر بهبود اقتصادی اشاره کند،   در آن صورت طلا دوباره روند صعودی خود را در پیش می گیرد.

  بر اساس گزارش رویترز، بیت کوین که روز جمعه به ارزش بازار یک تریلیون دلار رسیده بود، روز یکشنبه به رکورد بالایی صعود کرد.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری 1.1 درصد صعود کرد و به 27 دلار و شش سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.8 درصد افزایش به 1283 دلار و 82 سنت رسید. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با یک درصد افزایش، 2400 دلار و 93 سنت بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار