نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد:

طلای جهانی روی موج افزایش قیمت

عصر معدن- نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران انتظار دارند طلا در هفته جاری به روند صعودی ادامه دهد.;

طلای جهانی روی موج افزایش قیمت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایسنا، فروشندگان این شانس را داشتند تا کنترل بازار طلا را به دست بگیرند اما موفق نشدند و اکنون این خریداران هستند که کنترل بازار را به دست گرفته‌اند.

  پس از اقدام هفته گذشته بانک مرکزی آمریکا در کاهش نرخ‌های بهره، تحلیلگران می‌گویند ابهامات جهانی و تشدید جنگ تجاری میان چین و آمریکا، طلا را به سوی قیمت بالاتری هدایت خواهد کرد. ترامپ روز پنج شنبه در توییتی نوشت: 10 درصد تعرفه روی واردات 300 میلیارد دلار کالای چینی وضع خواهد کرد که علاوه بر تعرفه 25 درصدی روی 250 میلیارد دلار کالای چینی خواهد بود. این اقدام که درست پس از از سرگیری مذاکرات تجاری آمریکا و چین روی داد جنگ تجاری میان دو کشور را تشدید خواهد کرد.

  در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، 14 نفر شرکت کردند که از میان آنها، 13 نفر یا 93 درصد افزایش قیمت طلا و تنها یک نفر یا معادل هفت درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و در این نظرسنجی هیچ کس نظر خنثی نداشت.

  در این بین، 870 نفر در نظرسنجی کیتکونیوز از سرمایه گذاران شرکت کردند که از میان آنها، 540 نفر یا 62 درصد افزایش قیمت طلا، 229 نفر یا 25 درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و 117 نفر یا 13 درصد نظری نداشتند.

  در نظرسنجی هفته گذشته، هر دو گروه کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران نسبت به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند. در معاملات آتی روز جمعه بازار آمریکا، هر اونس طلا 25 دلار و 10 سنت یا 1.8 درصد افزایش یافت و در 1457 دلار و 50 سنت بسته شد که بالاترین قیمت از نهم مه سال 2013 بود و برای کل هفته 2.7 درصد رشد داشت.

  قیمت طلا پس از این که بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد شتابی برای ادامه کاهش نرخ‌های بهره ندارد، کاهش پیدا کرده بود اما پس از تهدید ترامپ برای وضع تعرفه جدید علیه واردات کالاهای چینی، به بالاترین حد در شش سال گذشته رسید.

  تحولات جدید در جنگ تجاری میان آمریکا و چین، یکی از بزرگترین دلایل خوش بینی تحلیلگران به رشد قیمت طلا در کوتاه مدت است.

  افشین نوابی، مدیر معاملات شرکت "ام کی اس" اظهار کرد: ترامپ هر کاری بخواهد انجام می‌دهد و به کسی گوش نمی‌کند. برای همین تصور نمی کنم ابهامات به این زودی خاتمه پیدا کند. نوابی افزود: پیش از توییت روز پنج شنبه ترامپ، طلا مقاومت نشان داده و بالای سطح حمایتی 1400 دلار را حفظ کرده بود.

  شون لاسک، یکی از مدیران شرکت "والش تریدینگ" به کیتکونیوز اظهار کرد: وی نسبت به طلا در کوتاه مدت خوش بین مانده است. بازارهای سهام با فروش گسترده روبرو شده اند و وی انتظار دارد این سرمایه‌ها به سوی طلا سرازیر شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار