طلا در مسیر ثبت بزرگترین کاهش هفتگی شش هفته گذشته

عصر معدن- قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر امیدواری به تدابیر محرک مالی بیشتر آمریکا اندکی افزایش یافت اما در مسیر ثبت بزرگترین کاهش هفتگی در بیش از یک ماه اخیر قرار گرفت.;

طلا در مسیر ثبت بزرگترین کاهش هفتگی شش هفته گذشته
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری 0.1 درصد افزایش یافت و به 1869 دلار و 47 سنت رسید اما از ابتدای هفته جاری تاکنون قیمت طلا 4.1 درصد کاهش داشته است.

  در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.4 درصد کاهش، به 1870 دلار و 30 سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز پنج شنبه هشت دلار و 50 سنت معادل حدود 0.5 درصد افزایش یافته و در 1876 دلار و 90 سنت بسته شد که نخستین افزایش روزانه پس از سه روز کاهش متوالی بود.

  شاخص دلار در مسیر ثبت بزرگترین رشد هفتگی از اوایل آوریل تاکنون قرار گرفته و با رشد 1.5 درصدی، طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر ساخت.

  به گفته لاچلان شاو، مدیر تحقیقات کالا در بانک ملی استرالیا، افزایش مجدد ارزش دلار آمریکا مانعی برای همه فلزات ارزشمند است. همچنین عاملی که دورنمای قیمت طلا را تحت تاثیر قرار داده است، در راه بودن بسته تدابیر محرک مالی بعدی آمریکا است.

  دموکراتها در مجلس نمایندگان آمریکا هفته جاری سرگرم کار روی یک بسته 2.2 تریلیون دلاری بودند که ممکن است تا هفته آینده به رای گذاشته شود.

  سیاستگذاران مالی آمریکا از جمله جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا هفته جاری از دولت آمریکا خواستند اقدامات مالی بیشتری فراهم کند.

  بانکهای مرکزی سراسر جهان برای مقابله با تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا، تدابیر محرک مالی گسترده ای را به اجرا گذاشته و نرخهای بهره را به نزدیک صفر کاهش داده اند. این امر به طلا که در شرایط بی ثباتی اقتصادی و سیاسی به پناهگاه مطمئن سرمایه تبدیل می شود کمک کرده و این فلز ارزشمند از ابتدای سال 2020 تاکنون بیش از 20 درصد صعود کرده است.

  بر اساس گزارش رویترز، شمار آمریکاییهایی که متقاضی دریافت بیمه بیکاری بودند هفته گذشته افزایش غیرمنتظره ای داشت و این دیدگاه را که احیای بزرگترین اقتصاد جهان ضعیف شده است، تقویت کرد.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری 0.6 درصد کاهش یافت و به 23 دلار و هفت سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.6 درصد افزایش، 854 دلار و 13 سنت معامله شد. هر دو فلز با بزرگترین کاهش هفتگی از اواسط مارس به این طرف روبرو هستند.

  هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.2 درصد افزایش، در 2229 دلار و 92 سنت ایستاد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات