کاهش ۷ درصدی تولید در سال ۲۰۲۲ میلادی

تثبیت جایگاه ایران در رتبه هشتم تولید سیمان جهان

عصر معدن- ایران با تولید ۶۲ میلیون تن سیمان در سال ۲۰۲۲ توانست همچنان در رتبه هشتم تولید جهانی این محصول بایستد.;

تثبیت جایگاه ایران در رتبه هشتم تولید سیمان جهان
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، ایران توانست با تولید 62 میلیون تن سیمان(بدون تغییر نسبت به مدت مشابه سال 2021 میلادی) طی سال 2022میلادی جایگاه خود را در رتبه هشتم جهان تثبیت کند.
  این در حالی است که میزان تولید جهانی سیمان از 4 میلیارد و 400 میلیون تن در سال 2021 میلادی به 4 میلیارد و 100میلیون تن در سال 2022 میلادی کاهش یافت که حاکی از افت 6.82 درصدی است.

  طی مدت یادشده، چین با ثبت تولید 2 میلیارد و 100 میلیون تن سیمان همچنان پیشتاز تولید این محصول بوده و در رتبه نخست جهان جای دارد. این در حالی است که هند با تولید 370 میلیون تن در رتبه دوم و ویتنام با تولید 120 میلیون تن در رتبه سوم تولید جهانی سیمان طی سال 2022 میلادی قرار گرفتند.

  علاوه بر این، ایالات متحده آمریکا با تولید 95 میلیون تن سیمان و ترکیه با تولید 85 میلیون تن سیمان در سال گذشته میلادی توانستند رتبه های چهارم و پنجم تولید این محصول را به خود اختصاص دهند.

  همچنین روسیه توانست با رشد میزان تولید سیمان خود از 61 میلیون تن در سال 2021 میلادی به 62 میلیون تن در سال 2022 میلادی، با یک پله ارتقا، از رتبه نهم جهان به رتبه هشتم صعود کرده و با ایران به طور مشترک در این جایگاه قرار گیرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر