از دستاوردهای انقلاب اسلامی:

جایگاه آلومینیوم ایران به رتبه ۱۲ جهان ارتقا می یابد

عصر معدن- با اتمام طرح های توسعه آلومینیوم جنوب و جاجرم در سال جاری جایگاه آلومینیوم ایران به رتبه ۱۲ جهان ارتقاء می یابد.;

جایگاه آلومینیوم ایران به رتبه ۱۲ جهان ارتقا می یابد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، در حال حاضر ایران از نظر ظرفیت تولید در رتبه 18 جهان قرار دارد که با اتمام طرح های توسعه آلومینیوم جنوب و جاجرم در سال جاری به رتبه 12 ارتقا می یابد.
  عملکرد تولید آلومینیوم نشان می دهد که تولید این محصول از 18 هزار تن در سال 57 به 337 هزار تن در سال 96 افزایش یافت که حاکی از رشد 19 برابری است. پیش بینی می شود که تولید آلومینیوم ایران در سال 97 به 385 هزار تن افزایش یابد.
  سال 57 ظرفیت تولید آلومینیوم ایران 18 هزار تن بود که در سال96 به 422هزار تن افزایش یافت و پیش بینی می شود تا پایان سال 97 به 475 هزار تن برسد.
  از سوی دیگر طرح تولید پودر آلومینا با ظرفیت اولیه 800 هزار تن برای تامین حداقل نیاز استراتژیک صنعت آلومینیوم کشور به این ماده معدنی تعرف شده است. برآورد سرمایه گذاری این طرح 650 میلیون یورو اعلام شده و بوکسیت مورد نیاز طرح نیز از طریق واردات تامین خواهد شد.
  تامین بوکسیت مورد نیاز صنایع آلومینیوم کشور که از طریق فراخوان بین المللی در حال اجرای طرح معدن بوکسیت گینه است یکی از اقدامات ایمیدرو در این حوزه به شمار می رود.
  از دیگر اقدامات در صنعت آلومینیوم می توان به تعریف طرح تولید 160هزار تن محصولات عریض آلومینیومی(فویل،پلیت، ورق قوطی) با سرمایه گذاری600 میلیون یورو و با هدف ایجاد ارزش افزوده در زنجیره آلومینیوم اشاره کرد.
  تولید بیش از 240هزار تن آلومینا
  روند تولید آلومینا طی سال های 81 (آغاز تولید آلومینا در ایران) تا 96 حاکی از آن است که تولید آلومینا از 102 هزار تن در سال 81 به 240هزار تن در سال 96 افزایش یافت که رشد 2.5 برابری تولید این محصول را نشان می دهد. پیش بینی می شود میزان تولید آلومینا در سال 97 به 245 هزار تن خواهد رسید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر