طی هفته گذشته؛

قیمت طلا از ۱۵۰۰ دلار عبور کرد

عصر معدن- در هفته ای که گذشت، اگرچه روند قیمتی طلا در بازارهای جهانی با نوساناتی هیجانی همراه بود، ولی به طور کلی روندی صعودی داشت.;

قیمت طلا از ۱۵۰۰ دلار عبور کرد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» گروه تحلیلی کارگزاری سی ولکس نوشت:  قیمت طلا در هفته گذشته از میانگین 1503.325 دلار به ازای هر اونس در تاریخ 12 ماه آگوست سال 2019 میلادی، به میانگین قیمت 1512.150 دلار به ازای هر اونس در تاریخ 16 ماه آگوست سال میلادی جاری، رسید.

  در هفته اخیر در بازارهای جهانی، بهای فلز گرانقیمت طلا تحت تاثیر اتفاقات مهمی به شرح ذیل قرار گرفت.
  در هفته معاملاتی گذشته به گزارش سایت Kitco، تداوم جنگ تجاری تعرفه ‌ای بین آمریکا و چین موجب افت نرخ بازدهی اوراق خزانه 2 ساله و 10 سال آمریکا شد و همین مسئله نیز با بروز ترس از افت ارزش دارائیها در بین معامله‌گران و سرمایه گذاران جهانی موجب شد که ارزش نرخ برابری دلار آمریکا در مقابل سایر ارزهای عمده جهان مانند یورو در بازارهای جهانی کاهش یابد و با افزایش تقاضای فیزیکی خرید سرمایه‌گذاران و سفته بازان بین‌المللی به خرید  فلزات گرانبها مانند طلا به عنوان کالایی مطمئن و کم ریسک برای سرمایه‌گذاری، در هفته قبل ، قیمت این فلزات گرانقیمت در بازارهای جهانی با افزایش قیمت همراه گشت.

  در همین حال در هفته گذشته به گزارش سایت  goldseek، بروز نگرانی از افزایش شورش و به هم ریختن اوضاع سیاسی در هنگ کنگ و افت بورسهای آسیایی به دنبال این مسئله، موجب شد تا اقبال معامله‌گران و سرمایه گذاران بین‌المللی به خرید  فلزات گرانبها مانند طلا در هفته قبل افزایش یابد که متعاقباً این امر منجر به صعود قیمت طلا در هفته اخیر شد.
  علاوه بر این در هفته گذشته به گزارش Kitco،  طلای فیوچر تحویل ماه دسامبر سال 2019 میلادی با 1دلار رشد قیمت نسبت به هفته قبل، به رقم 1523.60 دلار به ازای هر اونس در روز جمعه، در بازار بورس فلزات نیویورک رسید.
  در همین حال در هفته اخیر، به گزارش گروه تحقیقات سایت Kitco، از بین نظرسنجی انجام شده در بین تحلیلگران حرفه‌ای 17 نفر، در نظرسنجی‌ها شرکت کردند که از بین این افراد 10 نفر پیش‌بینی رشد قیمت برای طلا، 3 نفر پیش‌بینی کاهش قیمت و 4 نفر نظری بی تفاوت، نسبت به روند قیمت طلا در هفته آتی داشته‌اند.

  این اتفاقات در حالی است که با احتمال زیادی مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت طلا در هفته‌های آتی، داده های آماری منتشره از اقتصاد کشورها، تغییرات نرخ بهره بانکی آمریکا توسط بانک فدرال رزرو این کشور، سیاست بانک مرکزی اروپا در افزایش یا ثبات نرخ بهره بانکی این منطقه، مسئله برگزیت در انگلیس، همچنین برنامه‌های تسهیل مالی بانک‌های مرکزی سایر کشورها، داده‌های اقتصادی کشور چین، همزمانی فستیوالهای دو کشور چین و هند، بروز تنش های سیاسی در کشورهای جهان، وضعیت جنگ اقتصادی بین آمریکا و چین، تنش های سیاسی آمریکا و ایران، بروز بلایای طبیعی، همچنین تغیبر بهای نفت در بازارهای جهانی خواهد بود.

  تحلیل تکنیکال طلا
  با توجه به شواهد و اندیکاتورهای موجود در تحلیل تکنیکال، به نظر می‌رسد که روند بلند مدت طلا صعودی است، هرچند که ممکن است طلا در این بین اصلاح قیمت نیز داشته باشد.
  در هفته گذشته روند قیمتی طلا صعودی بود و برای هفته معاملاتی آتی، این پیش‌بینی برای قیمت طلا وجود دارد که با احتمال زیادی، روندی صعودی داشته باشد.در این صورت اگر طلا روندی افزایشی داشته باشد، قیمت آن با عبور از نزدیکترین خط مقاومتی خیلی مهم و تاریخی خود که 1520 دلار به ازاء هر اونس است، با احتمال زیادی تا سطح مقاومتی 1570 دلار به ازای هر اونس، نیز افزایش خواهد داشت. 

  در غیر اینصورت چنانچه طلا بخواهد روندی کاهشی داشته باشد، در صورت عبور کردن از نزدیکترین ساپورت مهم و قیمتی خود که 1500 دلار به ازاء هر اونس است، احتمال اینکه تا سطح حمایتی مهم 1480دلار به ازای هر اونس نیز کاهش یابد، وجود دارد.
  در همین حال با توجه به اتفاقات اخیر و چنانچه اتفاق غیر منتظره‌ای رخ ندهد، به نظر می‌رسد که طلا در این هفته روندی صعودی داشته باشد، هرچند که ممکن است در این بین با نوساناتی نیز همراه شد. این در حالی است که گواه‌های موجود در تحلیل تکنیکال نیز از این مسئله حمایت می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات