ایران در جمع ۷ کشور برتر تولیدکننده طلا و جواهر قرار دارد

عصر معدن- مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران با بیان اینکه ایران جزو هفت کشور برتر تولیدکننده طلا و جواهر در جهان است، گفت: در صادرات این صنعت و تولید انبوه آن ضعف جدی داریم.;

ایران در جمع ۷ کشور برتر تولیدکننده طلا و جواهر قرار دارد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایرنا، «بهمن حسین زاده» امروزبا اشاره به افتتاح دوازهمین نمایشگاه بین المللی طلا، نقره، جواهر، ساعت و صنایع وابسته در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران، افزود: در زمینه ساخت طلا و جواهرسازی در وضعیت مطلوبی در جهان قرار داریم و برپایی این نمایشگاه می تواند تاثیر به‌سزایی در رشد صادرات در این زمینه داشته باشد.

  وی بیان داشت:‌ ایران در المپیاد جهانی ساخت طلا و جواهرسازی انگلستان در سال 2011 رتبه پنجم، در المپیاد جهانی کانادا در سال 2009 دیپلم افتخار و رتبه هفتم، در سال 2013 در آلمان رتبه دوم و مدال نقره و در سال 2015 در برزیل دیپلم افتخار و رتبه پنجم را کسب کرده است.

  «اسفندیار سیفی»، نایب‌رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر ایران در حاشیه افتتاح این نمایشگاه از رشد 50 درصدی حاضران و شرکت کنندگان در نمایشگاه نسبت به سال گذشته خبر داد.

  وی گفت: 125 شرکت ایرانی و پنج شرکت خارجی از ترکیه، ایتالیا، آلمان، انگلیس و ژاپن در این رویداد حضور دارند که 90 شرکت از آنها تولید کننده طلا و جواهر ایرانی هستند.

  نایب‌رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر ایران خاطرنشان کرد: در دنیا هفت کشور ایتالیا، ترکیه، هند، کره جنوبی، هنگ کنگ، تایلند و ایران جزو تولیدکنندگان برتر طلا و جواهر هستند و ایران در تلاش است با افزایش میزان صادرات، جایگاه خود را ارتقا دهد.

  دوازدهمین نمایشگاه بین المللی طلا، نقره، جواهر، ساعت و صنایع وابسته از امروز تا 26 بهمن و از ساعت 9 تا 17 میزبان بازدید کنندگان و علاقه مندان است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر