روند افزایشی طلا از سرگرفته شد

عصر معدن- قیمت طلا پس از افت شدیدی که روز گذشته پیدا کرد، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر گسترش اپیدمی مرگبار چینی و افزایش شمار تلفات به حدود ۵۰۰ نفر، افزایش یافت.;

روند افزایشی طلا از سرگرفته شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با 0.2 درصد افزایش، 1555 دلار و 41 سنت بود. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه بیش از 1.5 درصد کاهش پیدا کرده و تا سطح 1548 دلار نزول کرده بود.

  در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا 0.2 درصد افزایش یافت و به 1558 دلار و 40 سنت رسید.

  ویروس کرونا اولین قربانی خود را در هنگ کنگ گرفت و مشکلات این مرکز مالی بین‌المللی را پس از اعتراضات ضددولتی دو چندان کرد و ماکائو که بزرگترین مرکز قمار جهان است از کازینوها خواست تعطیل کنند.

  طبق گزارش تلویزیون دولتی چین، شمار تلفات ویروس کرونا در چین تا چهارم فوریه به 479 نفر افزایش پیدا کرد.

  مشاور اقتصادی کاخ سفید روز سه‌شنبه گفت که ویروس کرونا افزایش صادرات آمریکا به چین که قرار بود پس از امضای فاز اول توافق تجاری اواخر ماه جاری عملی شود را به تاخیر خواهد انداخت.

  سیاستگذاران چینی تدابیری را برای حمایت از اقتصاد این کشور که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده است، آماده می‌کنند.

  بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام جهان روز چهارشنبه با امید به اقدامات محرک اقتصادی کارساز چین، صعود کردند.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.4 درصد کاهش، به 2423 دلار و 50 سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.1 درصد افزایش، 17 دلار و 60 سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.7 درصد کاهش یافت و به 956 دلار و 50 سنت رسید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر