غریب پور در نشست با انجمن مدیریت پروژه:

پیاده سازی مدیریت پروژه در ایمیدرو به صورت ۱۰۰ درصدی انجام می‌شود

عصر معدن- رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: پیاده سازی مدیریت پروژه در این سازمان، به صورت ۱۰۰ درصدی انجام می شود.;

پیاده سازی مدیریت پروژه در ایمیدرو به صورت ۱۰۰ درصدی انجام می‌شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، خداداد غریب پور در جلسه اختتامیه "پروژه انجام مطالعات فاز شناخت برای پیاده سازی سیستم مدیریت پروژه در ایمیدرو و شرکت های تابعه" ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ایمیدرو از ابتدای فعالیت تاکنون 14 میلیارد دلار طرح افتتاح کرده و امسال نیز 3.5 میلیارد دلار (بیش از 40 هزار میلیارد تومان) پروژه راه اندازی خواهد کرد.
  وی افزود: با حجم بالای طرح هایی که ایمیدرو هر ساله اجرا می کند، نیاز به ایجاد ساختاری برای مدیریت پروژه است. از این رو با پیاده سازی مدیریت پروژه در ایمیدرو، شعار «انجام درست کار درست» به طور کامل محقق می شود.

  مدیریت پروژه در سه سطح
  رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه در 3 سطح فردی، پروژه ای و سازمانی نیاز به مدیریت کنترل پروژه داریم، تصریح کرد: در بخش خدمات فردی برای اجرای پروژه ها مشکل داریم. همچنین، ارزیابی مناسبی از پروژه ها (کنترل پروژه و کنترل هزینه) و نیز بنگاه های اقتصادی برای اجرای پروژه ها نداریم.
  وی ادامه داد: حتی اگر پروژه ای اجرا نکنیم، باید آن را نظارت کنیم. به عنوان مثال، چنانچه طرح کک سازی اروند را برای اجرا به شرکت فولاد خوزستان واگذار می کنیم، باید مدیریت پروژه را در اختیار داشته باشیم.
  غریب پور اذعان داشت: سازمانی که پروژه های ارزشمند و مدیران توانمندی دارد، باید مدیریت کنترل پروژه داشته باشد.
  وی ادامه داد: در ایمیدرو در حوزه های مختلف از جمله اکتشاف، آموزش و پژوهش پیشرفت مطلوبی داشته ایم اما در حوزه مدیریت پروژه، نیاز به فعالیت بیشتری داریم.
  رئیس هیات عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: طی یک سال اخیر، برای جبران ضعف کنترل پروژه در طرح های در حال اجرا، کمیته پایش تشکیل شده و روند اجرای طرح ها را به طور مستمر نظارت کرده ایم.
  وی ادامه داد: اما این موضوع باید سیستماتیک و به صورت مدیریت پروژه باشد تا خطاها کمتر شود.

  همکاری با انجمن مدیریت پروژه
  غریب پور با بیان اینکه انجمن مدیریت پروژه، کار مطالعاتی مناسبی برای بررسی موضوع پیاده سازی مدیریت کنترل پروژه در ایمیدرو انجام داده است، گفت: همه مدیریت های تخصصی، در این پروژه درگیر بودند و از میان همه شرکت ها، شرکت هایی انتخاب و به صورت پایلوت بررسی شدند.
  وی افزود: مسیری که شروع شده باید کامل شود. این روشی قابل اتکا برای اجرای پروژه ها است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر