دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد:

۴۰ درصد میلگرد عرضه شده در بورس خریدار دارد

افزایش قیمت صحت ندارد

عصر معدن- دبیرانجمن تولیدکنندگان فولاد با اشاره به اینکه به‌طورمتوسط۴۰درصدمیلگردعرضه شده دربورس متقاضی دارد،افزایش قیمت میلگرد را تکذیب کرد.;

۴۰ درصد میلگرد عرضه شده در بورس خریدار دارد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از ایبِنا، چندی پیش، دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان در گفت‌وگویی از افزایش 100 درصدی قیمت مصالح ساختمانی در سال 1401 خبر داد و گفت: بیش‌ترین افزایش قیمت مربوط به مصالح ساختمانی مرتبط با حوزه فولاد بود، به‌طوری‌که فقط یک قلم کالا همراه با افزایش قیمت دلار در کشور تا 90 درصد افزایش قیمت پیدا کرد.

  در این زمینه، «سید رسول خلیفه سلطانی»‌ دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد در گفت‌وگو با ایرنا افزود: گرچه 28 میلیون تن ظرفیت تولید میلگرد در کشور وجود دارد، اما تولید سالیانه آن حدود 20 میلیون تن است که نزدیک به 12 میلیون تن آن در داخل مصرف می‌شود.

  به گفته این مقام صنفی، اکنون میلگرد به اندزاه کافی در کشور تولید می‌شود و هیچ مشکلی بابت تامین آن در بازار وجود ندارد.

  وی ادامه‌داد: نگاهی به عرضه این کالا در بورس هم نشان می‌دهد که به‌طور معمول برای 40 درصد عرضه‌ها، تقاضا وجود دارد.

  خلیفه‌سلطانی خاطرنشان‌کرد: بقیه آنچه که در بورس به فروش نمی‌رسد، درصدی از آن صادر شده و درصدی دیگر نیز روانه انبارها می‌شود تا در نوبت فروش بعدی قرار بگیرد.

  به گزارش ایرنا، چهارشنبه گذشته (10 اسفند ماه) 88 هزارتن میلگرد پرمصرف ساختمانی (سایز 12 تا 20) در بورس کالا عرضه شد که با احتساب معاملات مچینگ، 43 هزار تن حدود نیمی از این عرضه‌ها مورد معامله قرار گرفت.

  قیمت میانگین موزون میلگرد مرسوم بازار (12 تا 20) در معاملات چهارشنبه به 23 هزار و 318 تومان در هر کیلو به ثبت رسید که به معنای کاهش حدود یک‌هزار تومانی (4.4 درصد) قیمت کشف‌شده میلگرد نسبت به قیمت معاملات هفته پیش آن است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر