۱۰ شرکت برتر فروش محصولات در بورس کالا

فولاد، فملی و کگل اول تا سوم شدند

عصر معدن- بررسی ارزش هفتگی فروش شرکت ها در بازار فیزیکی بورس کالا نشان می دهد شرکت های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و معدنی و صنعتی گل گهر سه جایگاه نخست را در هفته گذشته به ثبت رساندند.;

فولاد، فملی و کگل اول تا سوم شدند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از کالاخبر ، بورس کالای ایران گزارش ارزش ریالی فروش شرکت ها را در بازار فیزیکی بورس کالا (بخش داخلی) در هفته گذشته اعلام کرد. براساس رتبه بندی به عمل آمده، فولاد مبارکه اصفهان با ثبت معامله 96 هزار و 560 تن انواع ورق فولادی شامل ورق گرم و سرد خودرو، ورق سرد لوازم خانگی و ورق گالوانیزه به ارزش معادل 20 هزار و 472 میلیارد ریال در رتبه نخست ایستاد.

  ملی صنایع مس ایران اگرچه همچون هفته قبل در جایگاه دوم شرکت‌های برتر فروش ایستاد اما فروش آن صعودی بود؛ به گونه ای که با فروش 5151 هزار تن مس کاتد، مس کم عیار، سولفور مولیبدن و کنسانتره فلزات گران بها به ارزش نزدیک به 12 هزار و 184 میلیارد ریال دست یافت. این شرکت با احتساب فروش صادراتی که معادل 2 هزار تن مس کاتد به ارزش 5522 میلیارد ریال بود، در مجموع ارزش فروش بیش از 17 هزار و 705 میلیارد ریالی را برای خود رقم زد.

  معدنی و صنعتی گل گهر با ثبت معامله 190 هزار تن گندله و کنسانتره سنگ آهن به ارزش 6027 میلیارد ریال، در جایگاه سوم قرار گرفت.

  فولاد خوزستان نیز با فروش 41 هزار تنی تختال C و شمش بلوم به ارزش بالغ بر 5954 میلیارد ریال مقام چهارم را بدست آورد.

  سنگ آهن گهر زمین با ثبت معامله 160 هزار تن گندله سنگ آهن به ارزش بیش از 5778 میلیارد ریال در جایگاه پنجم ایستاد.

  معدنی و صنعتی چادرملو با ثبت معامله 80 هزار تن شمش بلوم و کنسانتره سنگ آهن به ارزش نزدیک به 5363 میلیارد ریال هم جایگاه ششم را از آن خود کرد.

  پالایش نفت بندرعباس با فروش 38 هزار و 800 تن وکیوم باتوم، لوب کات سنگین و سلاپس واکس به ارزش 4636 میلیارد ریالی در رتبه هفتم ایستاد.

  ذوب آهن اصفهان با فروش 32 هزار و 674 تن چدن، میلگرد، تیرآهن و نبشی به ارزش بیش از 4344 میلیارد ریال در جایگاه هشتم قرار گرفت.

  پتروشیمی تندگویان با ثبت معامله 11 هزار و 412 تن انواع گلی اتیل ترفتالات و نخ پلی استر به ارزش 3941 میلیارد ریال جایگاه نهم را از ان خود کرد.

  جایگاه دهم جدول ارزش فروش شرکت ها هم به صبا فولاد خلیج فارس با دادوستد 40 هزار تن آهن اسفنجی بریکت به ارزش بیش از 3567 میلیارد ریال اختصاص یافت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر