در چهار ماهه ۹۸ ثبت شد؛

رشد ۱۲ درصدی تولید آهن اسفنجی در عملکرد ۱۹ واحد تولیدی

عصر معدن- بررسی ۱۹ واحد تولیدکننده آهن اسفنجی در مدت چهار ماهه ابتدایی امسال نشان داد که در مجموع ۹ میلیون و ۲۳۶ هزار و ۶۸۷ تن عملکرد داشتند که در مقایسه با دوره مشابه پارسال رشد ۱۲ درصدی را ثبت کردند.;

رشد ۱۲ درصدی تولید آهن اسفنجی در عملکرد ۱۹ واحد تولیدی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایرنا، فعالیت شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی در دوره مورد بررسی حاکی از آن است که فولاد سفید دشت ( چهار محال و بختیاری ) در چهار ماهه امسال با تولید 270 هزار و 96 تن آهن اسفنجی، نسبت به مدت مشابه پارسال رشد 50 درصدی را نشان می دهد که بالاترین میزان رشد در بین واحد های مورد بررسی است.

  همچنین فولاد میانه نیز در دوره مورد بررسی با تولید 157 هزار و 143 تن آهن اسفنجی، در مقایسه با چهار ماهه نخست سال 97 کاهش 37 درصدی را ثبت کرد که بیشترین افت عملکرد در بین واحد های مورد بررسی است.

  فولاد مبارکه، فولاد سفید دشت، سبا، فولاد هرمزگان، کاوه جنوب، آهن و فولاد غدیر، میدکو، خوزستان، ذوب آهن، فولاد میانه، سبزوار، شادگان، صبا فولاد، صبا فولاد ( بریکت گرم)، نی ریز، آهن و فولاد ارفع، آهن و فولاد گل گهر( طرح گوهر)، آهن وفولاد گل گهر( طرح کوثر) و چادرملو در مجموع 19 واحد تولیدی مورد بررسی در این گزارش است.

  توضیح اینکه در آمار این گزارش نام پنج واحد فولاد سازی که در شمار هفت طرح فولاد استانی محسوب می شوند، درج شده، بنابراین هفت طرح مزبور که سالها به شکل راکد در دولت های نهم و دهم باقی مانده بود، اکنون در مرحله فعالسازی تولید آهن اسفنجی قرار دارند، سپس به فولاد سازی می رسند.

  ایران در بین 10 فولاد ساز جهان جای گرفته که با دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تن در افق 1404 پیش بینی شده که در جمع هفت تولید کننده شاخص جهان جای گیرد.

  پارسال با ظرفیت 35 میلیون تن فولاد سازی، ایران در زمینه شمش فولادی حدود 25 میلیون تن تولید داشت که از این رقم حدود 30 درصد راهی بازارهای صادراتی شد، پیش بینی شده امسال با وجود تشدید تحریم ها، میزان تولید و صادرات شمش فولادی با سال 97 چندان تفاوت معناداری نداشته باشد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار