چین وضع عوارض جدید بر کالاهای آمریکایی را به تعویق انداخت

عصر معدن- چین عوارض اضافی را که قرار بود در پانزدهم دسامبر بر برخی کالاهای آمریکایی وضع کند، به تعویق انداخت.;

چین وضع عوارض جدید بر کالاهای آمریکایی را به تعویق انداخت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از تسنیم ، پس از اینکه بزرگترین اقتصادهای  جهان در مورد مرحله اول قرارداد تجاری توافق کردند، کمیسیون عوارض گمرکی شورای دولتی چین اعلام کرد این کشور عوارض اضافی را که قرار بود در پانزدهم دسامبر بر برخی کالاهای آمریکایی وضع کند، به تعویق می‌اندازد.

  طبق این  قرارداد که ماه‌هاست شایعات پیرامون آن بازارهای جهانی را سرگردان کرده است، عوارض آمریکا به‌ازای افزایش خرید محصولات کشاورزی و سایر کالاهای این کشور توسط چین کاهش می‌یابد.

  عوارض تلافی‌جویانه چین که قرار بود در پانزدهم دسامبر اجرایی شوند، برخی کالاها از ذرت و گندم گرفته تا خودروهای آمریکایی و قطعات خودرو را در بر می‌گیرد.

  این کمیسیون در بیانیه‌ای که در وب‌سایت وزارتخانه‌های دولتی چین مانند وزارت دارایی این کشور منتشر شد، اعلام کرد عوارضی که قبلاً بر کالاهای آمریکایی اعمال شده بود، همچنان پابرجا هستند.

  در این بیانیه آمده است: «چین امیدوار است بر اساس برابری و احترام متقابل با آمریکا همکاری کند تا نگرانی‌های اصلی هر دو طرف برطرف شود و روابط پایدار اقتصادی و تجاری بین چین و آمریکا بهبود یابد».

  چین توافق کرده طی دو سال آینده، حداقل 200 میلیارد دلار بیشتر از سال 2017 محصولات و خدمات از آمریکا وارد کند.

  بیانیه‌ای که توسط نمایندگی تجارت آمریکا منتشر شد نشان می‌دهد آمریکا 25 درصد عوارض بر 250 میلیارد دلار از کالاهای چینی را دست‌نخورده باقی می‌گذارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات