مدیرعامل ایمپاسکو خبر داد:

صدور گواهی کشف معدن مس جانجا

عصر معدن- مدیرعامل ایمپاسکو از صدور گواهی کشف معدن مس جانجا در استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: این کار، اقدامی در جهت شناسایی و فعالسازی معادن در مناطق کمتر برخوردار این استان است.;

صدور گواهی کشف معدن مس جانجا
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از ایمپاسکو، امیر علی طاهر زاده ضمن بیان این مطلب گفت: پس از ارسال گزارش پایان عملیات اکتشاف و تأیید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان، این شرکت موفق به اخذ گواهی کشف معدن مس جانجا شد.

  وی افزود: معدن مس جانجا با ذخیره قطعی 101 میلیون تن و ذخیره احتمالی 202 میلیون تن با توجه به سطح اکتشافات انجام شده، یکی از بزرگترین معادن جنوب شرق کشور است که با ادامه فعالیت های اکتشافی ذخایر این معدن در حال افزایش است.

  مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان در گذشته در زمینه ماده معدنی مس ظرفیت پایینی داشت ولی اکنون می‌توان ادعا کرد با اکتشافات جدید صورت گرفته در محدوده مس جانجا این استان در رده‌ی استان‌های مس خیز کشور قرار خواهد گرفت.
  وی ادامه داد: برای عملیاتی کردن شعار سال 1400 (تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها) و رفع بخشی از مشکلات استان، گام های موثری با هدف جذب سرمایه گذار برای رونق تولید و ایجاد اشتغال در استان سیستان و بلوچستان برداشته شده است، ضمن آنکه بخش قابل توجهی از فعالیت های شرکت به ویژه در بخش اکتشاف در جهت شناسایی معادن جدید و افزایش ذخیره معادن موجود در این استان متمرکز است.

  وی با اشاره به هم جواری استان پهناور سیستان و بلوچستان با کشورهای همسایه و دسترسی به آب های آزاد گفت: مزیت معدن استان و رشد و توسعه آن در همه ابعاد طی سال‌های اخیر شتاب بیشتری گرفته است و زمینه تجارت محصولات تولیدی با توجه به موقعیت و مزایای ذکر شده در این استان فراهم می باشد.

  مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس در استان سیستان و بلوچستان را 14 معدن از ابتدای سال 99 تاکنون عنوان کرد و افزود: عمده این معادن طلا، منیزیت، سنگ آهن است.

  بنا به این گزارش، در راستای جذب سرمایه گذار به منظور تجهیز، آماده سازی و بهره برداری از معدن مس جانجا و کارخانه تولید کنسانتره مس به ظرفیت سالانه حداقل 130 هزار تن و محصولات جانبی دیگر، فراخوان عمومی ارزیابی کیفی متقاضیان در دست انجام است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات