طی سال ۹۸ رقم خورد؛

استخراج بیش از ۶۴ میلیون تن سنگ آهن در کشور

عصر معدن- بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ۱۰ واحد بزرگ معدن و صنایع معدنی طی سال گذشته بیش از ۶۴.۲ میلیون تن سنگ آهن استخراج کردند.;

استخراج بیش از ۶۴ میلیون تن سنگ آهن در کشور
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از کالاخبر،جداول آماری ایمیدرو نشان می‌دهد که مجموع سنگ آهن استخراجی واحدهای یاد شده در سال 98، به رقم 64 میلیون و 274 هزار و 983 تن رسیده است.

  همچنین در سال گذشته، میزان تولید سنگ آهن (کنسانتره) واحدهای سنگ آهن مرکزی، گهر زمین، معدنی و صنعتی گل‌گهر، سنگان، گسترش صنایع و معادن ماهان، میشدوان، سیرجان 2، جلال آباد، چادرملو و سنگ آهن فلات مرکزی (چاه گز)، به 33 میلیون و هشت هزار و 275 تن رسید.

  علاوه ‌براین میزان، سنگ آهن ارسالی به مبادی مصرف هم در مجموع سال گذشته از سوی واحدهای یاد شده، 36 میلیون و 836 هزار و 365 تن ثبت شد.

  آمارهای مورد بررسی نشان می‌دهد که در بخش استخراج، گهر زمین با رقم 17 میلیون و 247 هزار و 549 تن با سهم 26.8 درصد از استخراج کل، بالاترین میزان را به خود اختصاص داده است.

  بر اساس این بررسی، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر نیز در سال 98، با 16 میلیون و 11 هزار و 720 تن، بیشترین سهم در تولید سنگ آهن (کنسانتره) را بین واحدهای مورد ارزیابی با 48.5 درصد به خود اختصاص داد.

  میزان ارسال سنگ آهن به مبادی مصرف هم سهم چادرملو با رقم 13 میلیون و 491 هزار و 862 تن بالغ بر 36.6 درصد، بیشترین عملکرد را در بین واحدهای مزبور نشان می‌دهد.

  بر اساس این گزارش، ایران در افق 1404 سند چشم‌انداز دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تن فولاد را هدف‌گذاری کرده و در قالب زنجیره این فلز راهبردی، نیاز به حدود 160 میلیون تن کنسانتره سنگ آهن وجود دارد.ایران دهمین فولادساز جهان محسوب می‌شود و پارسال میزان تولید این بخش به بیش از 27 میلیون تن رسیده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات