ترامپ در مورد طولانی شدن جنگ تجاری با چین هشدار داد

عصر معدن- رئیس جمهور آمریکا هشدار داد اگر جنگ تجاری ادامه یابد، در دور دوم ریاست جمهوری خود سخت گیرتر خواهد بود.;

ترامپ در مورد طولانی شدن جنگ تجاری با چین هشدار داد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از تسنیم، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هشدار داد اگر جنگ تجاری ادامه یابد، در دور دوم ریاست جمهوری خود سخت گیرتر خواهد بود. این اظهارات ترامپ ترس بازار را از بروز یک رکود در آمریکا در صورت ادامه جنگ تجاری بین چین و آمریکا افزایش داد.

  دو اقتصاد بزرگ جهان عوارض جدیدی بر کالاهای یکدیگر وضع کردند که جنگ تلافی‌جویانه عوارض بین آن دو را شدیدتر کرد. این عوارض بازارهای مالی را بی ثبات کرده و نگرانی در مورد رکود اقتصاد جهان را بالا برده است. مذاکره کنندگان آمریکا و چین قرار است در همین ماه شخصاً در واشنگتن با هم دیدار کنند ولی هنوز تاریخ مشخصی اعلام نشده است.

  سهام آمریکا روز سه شنبه سقوط کرد. اطلاعات نشان می دهد فعالیت کارخانه ای در آمریکا در ماه اوت برای اولین بار از 2016 کاهش یافته و شاخص ده ساله سود خزانه داری آمریکا هم به پایین ترین حد از جولای 2016 رسیده است.

  ترامپ بدون توجه به اطلاعات منفی اقتصادی اخیر در کشور گفت آمریکا در مذاکرات با چین بسیار خوب عمل می کند و عوارض آمریکا به اقتصاد چین ضربه می زند.

  ترامپ هیچ جزئیاتی در مورد مذاکرات و نحوه سخت تر شدن آن نگفت.

  توماس داناهو، رئیس اتاق بازرگانی آمریکا گفت شرکت ها و کارگران آمریکایی بار عوارض آمریکا را به دوش می کشند، ولی اقتصاد چین هم آسیب می بیند.

  وی از ترامپ خواست عوارض جدید را به تعویق بیندازد تا هر دو طرف فرصتی برای رسیدن به قرارداد داشته باشند.

  ترامپ که یک جمهوریخواه است بارها اعلام کرده پکن سعی دارد مذاکرات تجاری را به تعویق بیندازد و امیدوار است با پیروزی یک رئیس‌جمهور دموکرات در انتخابات 2020، به قرارداد بهتری برسد.

  واشنگتن روز یکشنبه اعمال 15 درصد عوارض بر یک سری از واردات چینی را آغاز کرد. چین هم عوارض جدیدی بر نفت خام آمریکا وضع کرد.

  چین از آمریکا در سازمان تجارت جهانی به خاطر وضع عوارض شکایت کرده است. این سومین دادخواهی مربوط به عوارض آمریکا بر کالاهای چینی است.

  لیو هی، معاون نخست وزیر چین گفت کشورش شدیدا مخالف جنگ تجاری است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر