امیدی برای مذاکره وجود ندارد

جنگ تجاری به یک جنگ سیاسی تبدیل شده است

عصر معدن- بعید به نظر می رسد مذاکرات تجاری بتواند شکاف ایالات متحده و چین را اصلاح کند.;

امیدی برای مذاکره وجود ندارد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» مقامات آمریکا و چینی مذاکرات تجاری را در پایان این هفته دوباره آغاز می کنند ، اما انتظار می رود هر توافقی که بزرگترین اقتصادهای جهان از آن حک شده است خیلی سطحی باشد.
  کارشناسان تجارت، مدیران و مقامات هر دو کشور می گویند ، جنگ تجاری به یک جنگ سیاسی و ایدئولوژیک تبدیل شده که بسیار فراتر از تعرفه ها است.
  حزب کمونیست چین بعید است که از خواسته های ایالات متحده برای تغییر اساسی در نحوه اجرای اقتصاد استفاده کند و این در حالیست که ایالات متحده آمریکا به دنبال برچسب زدن تهدیدات امنیت ملی شرکت های چینی نیست.
  لری کودلو، مشاور اقتصادی کاخ سفید ، در 6 سپتامبر هشدار داد که درگیری بین دو کشور می تواند یک دهه طول بکشد ، یو یونگدینگ ، مشاور سیاسی سابق تأثیرگذار در بانک مرکزی چین نیز در این باره به رویترز گفت: چین عجله ندارد که معامله کند.
  رؤسای جمهور دونالد ترامپ و شی جین پینگ ممکن است توافق موقت را در ماه اکتبر برای تسکین بازارهای سهام متوقف کنند و خواهان پیروزی سیاسی پس از مذاکرات سطح پایین تر این هفته باشند.
  Kellie Meiman Hock، یک مقام سابق نمایندگی تجاری ایالات‌متحده و شریک مدیریتی شرکای McLarty، یک شرکت مشاوره دولتی ، گفت که توافقنامه نهایی "بسیار نامحتمل" است که به طور معنادار به اصلاحات ساختاری چین که از سوی ایالات‌متحده و کشورهای دیگر به دنبال آن هستند، بپردازد.
  منابع آگاه گفته اند مذاکرات از زمان آغاز تا به امروز پیشرفت کمی داشته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار