با حضور معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت صورت گرفت :

افتتاح نمایشگاه دائمی توسعه ساخت داخلی صنعت فولاد خراسان

عصر معدن- با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک ایران و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، نمایشگاه دائمی توسعه ساخت داخلی صنعت فولاد خراسان در شهرک صنعتی توس مشهد افتتاح شد.;

افتتاح نمایشگاه دائمی توسعه ساخت داخلی صنعت فولاد خراسان
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از شاتا، محسن صالحی‌ نیا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک ایران در مراسم گشایش "نمایشگاه دائمی توسعه ساخت داخلی صنعت فولاد خراسان" در محل شهرک صنعتی توس مشهد اظهارداشت: این سازمان هم اینک متولی امور 14 دفتر از مجموع 19 "دفتر فن بازار منطقه ای" در سطح کشور است و یکی از این دفاتر در خراسان فعالیت دارد و آخرین دفتر فن بازار نیز دو روز پیش در استان لرستان راه اندازی شد.

  وی ادامه داد: هدف از راه اندازی این دفاتر تبادل فناوری و ارتباط هرچه نزدیک تر بین واحدهای فناور و تولیدی است لذا بر همین اساس همه نقش آفرینان حوزه فن بازار در این دفاتر حضور دارند.

  مدیرعامل سازمان صنایع کوچک ایران همچنین گفت: 818 مجموعه دانش بنیان هم اینک در سطح شرکت شهرکهای صنعتی استانهای کشور فعالیت دارند. از این تعداد 350 مجموعه در داخل شهرکهای صنعتی و حدود 80 مجموعه در خارج از شهرکهای صنعتی برای تبدیل به شرکتهای دانش بنیان مورد حمایت قرار گرفته اند.

  وی افزود: 10 شتاب دهنده بخش صنایع در خراسان رضوی هم با هدفگذاری در 40 حوزه فعالیت دارند که از این تعداد 16 مورد به مرحله اجرایی رسیده اند.

  صالحی نیا ادامه داد: همچنین به منظور حمایت از شرکتهای دانش بنیان با صندوق نوآوری شکوفایی جهت اختصاص تسهیلات، خطوط اعتباری و نیز صندوق های اعتباری ویژه تفاهمنانه هایی امضا شده است.

  وی در ادامه همچنین گفت: صنعت فولاد در ایران با اجرای طرح توازن و تکمیل زنجیره تولید توسعه پیدا کرده است. صنعت فولاد در بخشهایی همچون کنسانتره، گندله سازی، احیا و تولید فولاد نیازمند تولید داخلی یکسری تجهیزات و قطعات یدکی و ثابت می باشد که حوزه صنایع کوچک و متوسط دارای تجربه و توانمندیهایی خوبی در این حوزه است.

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: عمده نیازهای این بخش با پیوند امکانات و توانمندی تولیدکنندگان داخلی با صنعت فولاد در جهت برآورده نمودن نیازهای این حوزه که بیشتر ناشی از مشکلات بین المللی است حل می شود. برقراری ارتباط بین مهندسان خط تولید و تامین کنندگان قطعات مورد نیاز باعث کاهش قیمت نهایی و افزایش کیفیت قطعات تولیدی مورد نیاز می شود.

  همچنین با حضور معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک ایران "کتابخانه الکترونیک" شهرک صنعتی توس، مرکز فن بازار دفاعی منطقه شمال شرق کشور و نیز نمایشگاه دائمی توسعه ساخت داخل صنعت فولاد شرق کشور گشایش یافتند. صالحی نیا در همین چارچوب با مدیران تعدادی از استارت آپها و شتاب دهنده ها گفت و گو کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات