با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت:

همایش رونق تولید با توسعه معادن کوچک، ۸ مرداد برگزار می‌شود

عصر معدن- همایش رونق تولید با احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس ۸ مرداد امسال برگزار می شود.;

همایش رونق تولید با توسعه معادن کوچک، ۸ مرداد برگزار می‌شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبرری «عصرمعدن» به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، همایش رونق تولید احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با حضور رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار می شود.

  در این همایش، مسئولان بخش دولتی، بهره برداران، دانشگاه ها، نظام های مهندسی، تشکل های معدنی، خانه های معدن استان ها، اتاق های بازرگانی استانها، بانک ها و محیط زیست حضور خواهند یافت.

  طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در سال 96 با امضای 2 تفاهم نامه 4 جانبه و به صورت مجزا میان وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو، خانه معدن، شرکت میدکو، گل گهر و انجمن سنگ آهن ایران کار خود را آغاز کرد.

  از اهداف طرح مذکور، ایجاد مشارکت با بخش خصوصی، افزایش سطح اشتغال پایدار و ثروت آفرینی، افزایش تولیدات معدنی و رونق تولید، استفاده بهینه از تمامی منابع و امکانات، رشد زیست بوم کارآفرینی و حمایت از استارتاپ های معدنی و آمارگیری به روز از معادن کشور است.

  در فاز نخست طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، 5 استان کشور به عنوان پایلوت، انتخاب و عملیات اجرایی آن شروع شد. به دلیل موفقیت طرح و استقبال زیاد گروه های هدف، این به عنوان یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی در دولت تصویب شد. با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت در سال 98، مسئولیت اجرایی طرح یاد شده، در قالب پروژه اقتصاد مقاومتی به ایمیدرو و سپس از سوی ایمیدرو به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران واگذار شد.

  شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به نمایندگی از ایمیدرو برای اجرای طرح، فعالیت خود را در 4 حوزه شامل بسیج کمک های دولت برای راه اندازی طرح، شناسایی سرمایه گذاران، شناسایی سرمایه پذیران و نیز همکاری انجمن ها و تشکل ها متمرکز کرد.

  همایش رونق تولید با احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، در سالن همایش های هتل ارم برگزار می شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر